29.11.2021 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Modernizovaná řada nákladních vozů

Aby Scania poskytla svým zákazníkům lepší podklady pro rozhodování, v listopadu představila aktualizovanou řadu nákladních vozidel s motory Euro 6. „Vzhledem k situaci s rekordní poptávkou jsme se rozhodli vyložit karty na stůl,“ říká Alexander Vlaskamp, viceprezident společnosti.

Scania zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2021 rekordní prodeje současné řady nákladních vozidel.

5x Green Truck

„Zápasíme však s nedostatkem polovodičů, stejně jako ostatní subjekty v tomto odvětví. To má za následek dlouhé dodací lhůty a v některých případech i zpoždění dodávek. Kromě toho se připravujeme na uvedení největší novinky již od roku 2016. V této situaci jsme se rozhodli, že je fér poskytnout potenciálním zákazníkům lepší podklady pro rozhodování o koupi nového vozidla Scania,“ vysvětluje Vlaskamp.

Scania nezveřejňuje přesné načasování ani konkrétní novinku, ale slibuje kromě jiného „podstatné“ zlepšení spotřeby paliva ve srovnání se současnou řadou a také modernizaci podvozku. To je třeba vnímat zvlášť pozorně v souvislosti s tím, že nákladní automobily Scania byly díky své efektivitě v dopravě pět let po sobě vyhlášeny předními německými odbornými časopisy jako Green Truck.

Zákazníci mohli a mohou prostřednictvím svých kontaktních osob Scania zaznamenat zájem o objednání vozů z aktualizované produktové řady. Běžný objednávkový systém se otevírá právě teď, v listopadu. Klienti, kteří svůj zájem předběžně zaregistrovali, budou obslouženi přednostně.

Vstříc udržitelnému systému

„Během podzimu budeme pokračovat v informování našich prodejců a ujistíme se, že na listopad máme připraveny všechny nástroje a informace pro uvedení nové třináctilitrové řady pohonných jednotek,“ upřesňuje Vlaskamp a navazuje:

„Jsme přesvědčeni, že naši zákazníci ocení, že mají možnost buď si vybrat skvělý vůz ze současné řady, nebo zvolit výrazně inovovaná vozidla, jejichž výroba bude zahájená ve druhém čtvrtletí příštího roku."

Zavedením nové pohonné jednotky Scania demonstruje svůj závazek podporovat přechod k udržitelnému systému dopravy v souladu s Pařížskou dohodou. Scania byla prvním výrobcem těžkých užitkových vozidel, jehož plán a cíle byly schváleny iniciativou Science Based Target (SBTi).

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down