Kloubové sklápěče s nejvyšší zůstatkovou hodnotou

Kloubový sklápěč (ADT) Doosan DA30 získal ocenění od společnosti EquipmentWatch za nejvyšší zůstatkovou hodnotu (Highest Retained Value, HRV) za rok 2022 v kategorii zadních sklápěčů. Jedná se o jednu z 30 kategorií ocenění vycházejí z databáze EquipmentWatch a více než devíti milionů průzkumů trhu.

Všechna ocenění jsou výsledkem více než 100 hodin práce analytiků, kteří zkoumají a hodnotí více než 27 000 modelů strojů. EquipmentWatch využívá vlastní algoritmy, odpisové plány a další data a jejich analytici předpovídají, které stroje zákazníkům v příštích pěti letech přinesou vyšší návratnost investic.

Beka Nemstsveridze, produktový manažer pro ADT Doosan, uvedl: „Naše kloubové sklápěče jsou známé svým výkonem, odolností a spolehlivostí. Jsme potěšeni, že jsme získali toto ocenění za nejvyšší zůstatkovou hodnotu, díky čemuž se naši prodejci a zákazníci mohou utvrdit v tom, že si vybrali správně.“

Nejlepší výkon v komplikovaném terénu ve své třídě

Do nejnovější generace kloubových sklápěčů Doosan patří modely DA30-7 a DA45-7 s užitečném zatížením 28 a 41 t. DA30-7 je poháněný devítilitrovým dieselovým motorem Scania DC09 o výkonu 276 kW (375 k). DA45-7 pohání dieselový „třináctilitr“ Scania DC13 s výkonem 368 kW (500 k). Oba motory splňují emisní normu Stage V.

Stejně jako všechny kloubové sklápěče Doosan mají modely DA30-7 a DA45-7 kloubový závěs umístěný za otočným prstencem, což zajišťuje rovnoměrné rozložení hmotnosti na přední nápravě i při maximálním úhlu natočení kol. To v kombinaci s volně kyvným zadním tandemovým podvozkem zajišťuje rovnoměrné rozložení hmotnosti na každé kolo a zaručuje trvalý kontakt a pohon šesti kol pro rovnoměrné rozložení výkonu a vynikající výkon zejména na obtížných terénech, jako je měkká půda, nerovné povrchy, velmi strmé svahy, úzké zatáčky nebo kombinace všech těchto obtížných podmínek.

Společnost Doosan nyní uvedla na trh novou verzi 4 x 4 kloubového sklápěče DA45-7, která doplňuje tyto standardní, na trhu úspěšné modely 6 x 6. Novinka byla součástí několika světových premiér od společnosti Doosan na veletrhu Bauma 2022 a jejím cílem je konkurovat pevným sklápěčům (RDT) ve třídě 40 tun.

Na novém modelu 4 x 4 je jednotka předního podvozku a kabiny stejná jako u verze 6 x 6, přičemž úpravy doznala pouze jednotka zadního sklápěče. Model 4 x 4 DA45-7 s převodovkou ZF EP8-420 je dvounápravový kloubový sklápěč s dvojitými koly vzadu a sklápěcí částí podobnou té, kterou používají pevné sklápěče ve třídě 40 t.

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA, a. s. na www.garnea-stavebni.cz.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down