17.11.2020 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jubilejní vozidlo Scania pro Klobouckou lesní

Významný subjekt ve zpracování dřeva v ČR, společnost Kloboucká lesní, zařadil do své flotily již stou Scanii. Majitel firmy Vojtěch Dorňák (vpravo) převzal symbolický klíč od vozu od generálního ředitele Scania CER Jamese Armstronga.

„První Scanii jsme si pořídili před více než dvaceti lety, v roce 1999. Měli jsme ji dvanáct let a najezdili s ní přes 1,2 milionu kilometrů,“ vzpomíná majitel a zakladatel Kloboucké lesní Vojtěch Dorňák. Dodejme, že šlo o jednu z prvních společností v České republice, která začala používat vozidla značky Scania pro transport dřeva.

S premiérovým vozem byli majitelé natolik spokojeni, že této značce zůstali věrni dodnes. Proto mohli nyní ve svém areálu v Brumově-Bylnici nedaleko Zlína slavnostně převzít klíč od vozidla Scania s pěkným pořadovým číslem – 100.

Jubilantem je typ R 500 6 x 4, který rozšíří aktuální flotilu vozů Scania na 43. Ve společnosti Kloboucká lesní mají jak klasické tahače, tak i pracovní řadu XT, kterou používají pro nejtěžší práci při odvozu dřeva z lesa.

„Když jsem kupoval první Scanii, nikdy by mě nenapadlo, že jich naší firmou projde tolik,“ přiznává Dorňák. „Předpokládali jsme, že budeme mít maximálně 10 až 15 aut. Jenže jak rostla firma, dokupovali jsme další a další. A sté auto je milník, při němž se člověk zamyslí, co dokázal a co ho ještě čeká. Pro Scanie vedle spolehlivosti a kvalitního servisu mluví i příznivá spotřeba a skutečnost, že se velmi dobře prodává i jako ojetý vůz. Navíc řidiči s nimi rádi jezdí, protože mají také výborné jízdní vlastnosti na silnici i v terénu,“ dodává jednatel společnosti Kloboucká lesní.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down