25.02.2017 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jak vás baví sečení a údržba zeleně?

Pravděpodobně většina z nás má nějakou zahradní sekačku. Možná patříte mezi ty, kdo cítí, že pro váš rozlehlejší pozemek to není úplně ono, že jste tenkrát nevěnovali dostatek času výběru techniky a že na ni nebylo dost peněz. Důsledkem je, že sečení trávy trvá moc dlouho, je fyzicky náročné a ani výsledný „zástřih“ není takový, jaký byste si představovali.

Sekačka může být nevalné kvality a křehká, chybí výkon, často musíte něco opravovat a nastavovat. Navíc narážíte neustále na problémy: když se chcete podívat na motor, potřebujete k tomu nářadí, nejde vyndat vzduchový filtr a kvůli nepřístupnému olejovému filtru byste nejraději praštili konstruktéra hasákem.

Protože se lehce nedostanete ani k žacím nožům, odkládáte jejich broušení na příště a ten olej tam přece také vydrží trochu déle. A když už motor vrčí, tak to ani s tím vzduchovým filtrem nebude taková tragédie. Nakonec trávu už jenom „fackujete“ tupými noži, z výfuku vychází černý kouř a motor se pomalu přidírá…

Tento úsměvný scénář nastává, doufejme, jen ve výjimečných případech. Jde o to, že člověk se musí na práci se sekačkou především těšit a sečení ani údržbu neodkládat, přerostlá tráva totiž také situaci nezlepšuje.

Pokud vám ke štěstí nestačí jen vůně posekané trávy a chcete si sečení užít, nabízí firma CIME Pelhřimov řešení v podobě sekaček Walker Mowers. O těchto legendárních amerických strojích s nulovým poloměrem otáčení už bylo napsáno mnoho. Nabízejí se ve více variantách s různou motorizací, se sběrem i bez něj, s velkým výběrem žacích hlav, ale jinak všechny modely vychází ze stejné osvědčené konstrukce.

Abychom se mohli radovat z krásné zahrady se zdravým trávníkem, nestačí pouze trávu sekat a sbírat. Trávník také potřebuje dostatečný přísun živin, vody a vzduchu. Toho můžeme dosáhnout pomocí o něco méně populárních činností, jako je úklid, pročesávání, prořezávání, provzdušňování a hnojení.

K těmto účelům nabízí firma CIME Pelhřimov výkonnou a spolehlivou techniku americké značky Billy Goat. Tato společnost s více než čtyřicetiletou historií je předním výrobcem inovativních strojů pro úklid větších komerčních i nekomerčních ploch a speciální techniky pro údržbu a regeneraci trávníků.

Foto archiv/CIME

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2017)

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down