21.06.2019 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Italské novinky na českém trhu

Dalšími novinkami, které nabízí společnost KOMATEC s. r. o. zabývající se dovozem a prodejem komunální a silniční techniky do ČR a na Slovensko, jsou výrobky italského výrobce FORT s. r. l. zaměřeného na techniku do komunální sféry, zahradnictví, lesních školek, vinohradů a nejen tam.

Zaměřme se protentokrát na sféru komunální, a to na multifunkční nosiče nářadí.

Víceúčelový nosič nářadí FORT model MPM 30 je kompaktním strojem určeným jak pro práci na chodnících a komunikacích, tak současně i na travnatých plochách v parcích či fotbalových hřištích. Je osazen dieselovým motorem Kubota o výkonu 30 k, který dává stroji dostatečný výkon na všechny možné pracovní operace.

Hydrostatická převodovka dodává komfortní ovládání jízdy i pracovní rychlosti a současně na jednotlivá kola přenáší pohon 4 x 4, čímž zajišťuje dobré jízdní vlastnosti i na nerovných terénech, nebo při plynulém přejíždění obrubníků.

Nespornou výhodou tohoto nosiče je nejen ovládání a kloubové řízení, ale také jeho maximální šířka, která činí rovný jeden metr. Ruku v ruce s ní jde i celková délka stroje, která se pohybuje pod hranicí tří metrů. Tím se stává FORT velmi obratným hlavně na úzkých chodnících ve městech a obcích, což všichni, kteří se o tyto komunikace po celý rok starají, dobře vědí, jaké to je, vejít se i na ty nejužší chodníky s kvalitní technikou.

Rychlost nosiče FORT MPM 30 je až 20 km/h, což je opět plně dostačující pro celoroční práce v komunální oblasti. Stroj je možné využít ve verzi s otevřených čtyřsloupkovým rámem se zastřešením, nebo s kabinou, která je vybavena topením a větráním, popřípadě může být na přání vybavena také klimatizací. Kabina je dostatečně prostorná i při kompaktní šířce nosiče. Sedačka řidiče je mechanicky odpružená. Po pravé ruce nalezne obsluha stroje veškeré ovládací funkce pro pracovní nástavby.

Italský výrobce FORT s. r. l. je také dodavatelem vozidel, které je možné využívat jako nosiče nářadí. Vhodná jsou nejen pro komunální sféru. Uplatnění naleznou i ve stavebnictví, zahradních firmách a dalších provozech.*

(Podrobnosti v Komunální technice 6/2019)

 

 

 

Vozidla FORT jsou osazena dieselovými motory Lombardini, Kohler, nebo Isuzu. Převodovky jsou výhradně manuální, ve většině případů se jedná o pětistupňová ústrojí s redukcí. Již v základním provedení jsou všechna vozidla vybavena pohonem všech kol 4 x 4 pro maximální využití v terénu. Kabiny jsou vybaveny topením a ventilací s možností výběru klimatizace na přání. Korby jsou hydraulicky třístranně sklopné a je možné také navýšení bočnic například klecovými nástavky.

K dispozici je čelní upínací deska. Vozidla lze na přání dodat i se zadním tříbodovým závěsem a mechanickým vývodovým hřídelem. Z dalších eventualit je možné jmenovat hydraulickou nakládací ruku.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down