14.07.2022 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Investice do snímačů pro autonomní vozidla

Podnikový fond rizikového kapitálu společnosti Scania investoval 7,5 milionu eur do společnosti Scantinel za účelem financování dalšího rozvoje její speciální technologie LiDAR (Light Detection and Ranging).

Scantinel Photonics GmbH je přední start-up se sídlem v Německu spadající do portfolia ZEISS Ventures, který se zaměřuje na LiDAR (Light Detection and Ranging) technologie pro detekci světla a měření vzdálenosti. Společnost vyvíjí a vyrábí FMCW (Frequency Modulated Continuous Wave) LiDAR snímače pro systémy LiDAR nové generace, jež jsou předpokladem pro dosažení vyšší úrovně automatizace.

Technologie, kterou společnost Scantinel nabízí, přináší budoucím vozidlům zcela nový rozměr dat. Snímače totiž měří vzdálenost a rychlost k objektům v dosahu více než 300 metrů s vysokou úrovní integrace a snímáním bez použití jakýchkoli pohyblivých dílů.

„Budoucí výkon a bezpečnost autonomních vozidel je založena na jedinečné technologii FMCW LiDAR snímačů. Společnost Scantinel vnímáme jako technologického lídra ve svém oboru a jsme nadšeni, že můžeme sledovat tento vývoj zblízka,“ říká Christian Zeuchner, partner ve správcovské společnosti Scania Growth Capital.

Financování umožňuje společnosti Scantinel dále vylepšovat technologii FMCW LiDAR snímačů a komerčně implementovat tuto technologii v úzké spolupráci se zákazníky a technologickými partnery.

„Mít investora v podobě podnikového fondu rizikového kapitálu společnosti Scania nám přináší mnoho výhod a jsme rádi, že nás bude Scania Growth Capital podporovat na naší cestě trvalého růstu,“ uvádí Andy Zott, technický ředitel a spoluzakladatel společnosti Scantinel.

O fondu Scania Growth Capital

Scania Growth Capital je podnikový fond rizikového kapitálu, který investuje do růstových firem se strategickým významem pro společnost Scania a ekosystém jejích zákazníků a partnerů. Fond spravuje externí správcovská společnost disponující týmem, který má bohaté zkušenosti jak v oblasti investic, tak i v automobilovém průmyslu. Prostřednictvím fondu Scania Growth Capital oslovuje společnost segment firem s vhodně se doplňujícím předmětem činnosti. Díky tomu je Scania schopna zapojit se do rané fáze vývoje a podílet se na inovacích, které jsou důležité pro její odvětví, avšak současně nespadají mezi hlavní zaměření firmy.*

Foto archiv/Scania

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down