22.01.2018 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inovace pro města a jejich služby

Nová nákladní vozidla pro distribuci zboží, svoz odpadu, komunální, požární a záchranné služby v městském prostředí představila společnost Scania. Kromě výkonných a úsporných motorů disponují novými kabinami s nízkou nástupní hranou a zvýšenou bezpečností.

Aktuálně třetí fáze uvedení nové generace nákladních vozidel Scania na evropské trhy se soustředí na aplikace, které fungují hlavně ve městech a příměstských oblastech. Důraz je kladen především na distribuční a transportní činnosti. Mobilita je zásadní pro to, aby moderní města mohla efektivně fungovat a byla atraktivní a udržitelná.

„Výchozím bodem pro nás byla schopnost zákazníků vypořádat se s takovými výzvami, jako jsou dopravní zácpy, bezpečnost, ohled na životní prostředí, celková ekonomika provozu a současně nabídka atraktivních pracovních podmínek,” říká Alexander Vlaskamp, Senior Vice President Scania Trucks a pokračuje: „Díky zavedení širší nabídky produktů a služeb můžeme klientům nabídnout dokonalejší, udržitelnější a nákladově efektivnější řešení než ostatní výrobci.“

Městská dopravní řešení zahrnují pestré činnosti od distribuce potravin a svozu odpadu až po pokročilé logistické systémy. Velká města s mnoha obyvateli na malé ploše nabízejí z hlediska provozu velkou výzvu: kromě jiného velký počet řidičů musí sdílet jednu komunikaci, aniž by se dostali do vzájemné kolize.

Scania nadále razí cestu pomocí řešení, která jsou udržitelná ze všech úhlů pohledu. Přitom řeší typické problémy, se kterými se městská doprava musí vyrovnávat, jako jsou například profitabilita, hluk, dopad na životní prostředí a dopravní zácpy. Zavedení nové řady nákladních vozidel Scania tak výrazně rozšiřuje nabídku řešení pro městský provoz.

„Přijali jsme strategické rozhodnutí o doplnění nových služeb a řady univerzálních výrobků s důrazem na motor a kabinu,“ vysvětluje Vlaskamp a dodává: „Dobře si uvědomujeme, že zásadní otázkou pro města na celém světě je udržitelnost.”*

(Podrobnosti v Komunální technice 1/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down