Hodnotný příspěvek pro obecní údržbu

Výrobce kompaktních nakladačů a rypadel Bobcat se sídlem ve středočeské Dobříši pokračuje v podpoře místních komunit. Tentokrát jde o počin opravdu významný – věnuje smykem řízený nakladač Bobcat S450 spolu s potřebným příslušenstvím obci Daleké Dušníky.

Bobcat má v Dobříši výrobní závod, inovační centrum a centrálu, odkud řídí své aktivity pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Zaměstnává zde 1500 pracovníků a je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu. Jedno specializované oddělení s 23 zaměstnanci je umístěné také v Dalekých Dušníkách. Rozkládá se na ploše 10 hektarů a probíhá zde testování strojů v reálných podmínkách provozu tak, jak je bude používat zákazník.

Významná posila

Dar předali Gary Hornbacher, prezident Doosan Bobcat pro Evropu, Blízký východ a Afriku a Eric Franco, viceprezident pro vývoj. „Věnujeme ikonický smykem řízený nakladač S450, jeden z našich nejprodávanějších strojů. Potvrzujeme tím naše odhodlání dlouhodobě podporovat místní komunity v oblastech, ve kterých působíme. S obcí Daleké Dušníky, kde máme polygon, úzce spolupracujeme a je naším klíčovým partnerem. Věřím, že tento stroj bude obci dlouho a dobře sloužit při údržbě, stavebních pracích a dalších potřebných činnostech,“ uvedl Gary Hornbacher.

„Za dlouhodobou spolupráci se značkou Bobcat jsme velmi rádi. Rozhodnutí věnovat nám nakladač vnímáme jako vskutku velkorysé a je dobrým příkladem spolupráce mezi veřejným a soukromým sektorem. Nový stroj nám umožní realizovat řadu projektů vlastními silami a ušetřit finanční prostředky na další rozvoj,“ uvedl Josef Krubner, starosta obce Daleké Dušníky.

Obec Daleké Dušníky zatím nedisponovala vlastní komunální technikou. S nakladačem Bobcat S450 si ale snadno poradí – má totiž hned dva zastupitele, kteří mají strojnický průkaz. Řadu projektů si tak bude moci realizovat vlastními prostředky. Nakladač hodlá použít v rámci běžné údržby obce – například odklízení sněhu, pro drobné zemní práce či nakládání materiálu a pro mnoho dalších specifických aplikací, které nakladač umožňuje. Kromě lopaty a paletizačních vidlí, které obec také obdržela v rámci daru, uvažuje například o využití úhlového kartáče pro čištění komunikací. Nakladač dále umožňuje použití široké škály příslušenství, které lze použít pro komunální účely. Jedná se například o půdní vrták pro sázení stromů, vysokotlaký čistič na úklid mobiliáře a dalších více než 150 typů pracovních nástavců.

Podpora regionu

Bobcat podporuje místní komunity pravidelně. Loni na podzim se konala řada charitativních aktivit. V září, v rámci globálního komunitního dne Bobcat, se 179 zaměstnanců a vedoucích pracovníků zapojilo do aktivit v Dobříši, včetně úklidu města a lesa, výsadby keřů a stromů, natírání plotů a přípravy povrchu pro dětské hřiště. Dobrovolníci měli k dispozici flotilu vybavení Bobcat, včetně smykem řízených, kompaktních pásových a kolových nakladačů a rypadel s různým typem příslušenství, aby zvládli co nejvíce náročné práce.

V listopadu se zaměstnanci z výroby, inovačního centra i členové managementu účastnili například renovací sadů na Svaté Hoře v Příbrami, kde i za pomoci nakladačů Bobcat pomohli vysadit 140 nových stromů.

V prosinci pak Bobcat podpořil netradiční formou šest neziskových organizací z Dobříšska a Příbramska. Ty v rámci vánočních trhů pro zaměstnance firmy Bobcat prodávaly vlastní výrobky. K dispozici měly zdarma i marketingové předměty a oblečení firemní značky, z jejichž prodeje utržily významnou částku. Bobcat navíc věnoval finanční dar v celkové hodnotě 150 000 korun. Akce se zúčastnilo více než 350 firemních zaměstnanců. Ti, aby toho nebylo málo, loni na podzim pomohli vybudovat dětské fotbalové hřiště v Dobříši, které aktivně používá více než 200 juniorů a dětí.*

Foto archiv/Bobcat

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down