04.12.2023 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropská premiéra dozeru v České republice

DEVELON, dříve Doosan Construction Equipment, vstoupil na trh dozerů v Evropě prostřednictvím modelu DD130. Novinka nabízí širokou škálu funkcí vyžadovaných zákazníky a přinášejících produktivní řešení pro jemné srovnávání v rámci rezidenčních projektů a projektů lehké komerční výstavby.

První uvedení na evropský trh se odehrálo v České republice. Místní importér GARNEA a. s. představil stroj v rámci slavnostního otevření svého nového obchodního a servisního zastoupení v Hulíně – foto.

Optimální výhled, komfortní kabina

Jednou z hlavních předností modelu DD130 je výborný výhled. Přední část motorového prostoru má užší konstrukci, aby měla obsluha maximální přehled při vykonávané práci. Mezi další prvky modelu DD130, které umožňují optimální výhled na pracovní prostředí, patří předřazený čistič schovaný v motorovém prostoru, chladicí systém přemístěný na zadní stranu dozeru, nízkoprofilové přední sloupky kabiny maximalizující prosklenou plochu a celoskleněné dveře.

Do standardní výbavy dozeru patří zpětná kamera, která poskytuje nejen další pohled na okolí stroje, ale rovněž zvyšuje bezpečnost. Plně barevný osmipalcový displej Smart Touch ukazuje obraz ze zpětné kamery. Ve standardní výbavě jsou také LED světla s vysokou svítivostí a čtyři prémiové stěrače.

Dozer DD130 vyniká vysokou úrovní pohodlí s prémiovým sedadlem. Obsluha má plnou kontrolu nad strojem pomocí dvou plynulých a přesných, plně elektronických joysticků. Sedačka a joysticky se pohybují společně prostřednictvím systému vzduchového odpružení, aby se absorbovaly veškeré vibrace.

Přesná práce, snadná údržba

Pokročilé technologie poskytují větší přesnost a pomáhají obsluze plnit náročné úkoly. 2D systém srovnávání (pomoc při hrnutí) prospívá přesné práci, i když stroj řídí začátečník. Stačí naprogramovat potřebné vstupy a dozer ovládá funkce radlice, aby byla práce dokončena rychleji a s větší přesností. Není potřeba GPS ani lasery.

Model DD130 se standardně dodává s elektronicky ovládanou sklopnou kabinou, která umožňuje servisní přístup k vnitřním součástem. I se sklopenou kabinou lze dozer spustit během diagnostiky nebo opravy stroje. Vestavěný předřazený čistič, který patří do standardní výbavy, pomáhá zlepšit životnost filtru a je integrovaný s čističem vzduchu. Samočisticí, bezúdržbový a kompaktní systém sání dokáže vypudit různé nečistoty, například bláto, sníh, listí, piliny či plevy.

Podvozek je navržený pro pohodlnou a nákladově efektivní údržbu. Místa, která podléhají většímu opotřebení, jsou snadno přístupné. Například odnímatelný boční panel poskytuje přístup k oblasti pro přidávání maziva do napínacího systému podvozku.

Mezi další standardní vybavení dozeru DD130 patří telematický systém, který usnadňuje vzdálené sledování a údržbu stroje. Uživatelé mohou monitorovat stav, polohu a produktivitu dozeru z uživatelsky přívětivé mobilní aplikace a na webové stránce. Prodejce může také vidět stav zařízení zákazníka a upozornit ho, když se blíží termín pravidelného servisu, aby se minimalizovaly pracovní prostoje.

Foto archiv/GARNEA

***

Specifikace dozeru DD130

  • Výkon motoru: 117 kW (156,9 k)
  • Provozní hmotnost: 15 300 kg
  • Šířka standardní radlice LGP: 3300 mm s 3 m v přepravní poloze (kapacita 3,5 m3) a deskami pásů 710 mm
  • Šířka volitelné radlice LGP: 3655 mm s 3,35 m v přepravní poloze a deskami pásů 760 mm
  • Šířka volitelné radlice XL: 3.105 mm s 2,87 m v přepravní poloze a deskami pásů 560 mm
  • Úhel radlice: 25°
  • Tažná síla: 21 999 kg
  • Maximální pojezdová rychlost: 9 km/h
  • Kabina s certifikací ROPS/FOPS

(Příspěvek vyšel v Komunální technice 12/2023)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down