17.09.2020 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ekologicky šetrné double deckery

V ČR na pravidelných linkách MHD ještě nikdy nejezdily patrové autobusy. Poprvé se v nich mohou svézt cestující Dopravního podniku Ostrava (DPO). V říjnu by pak mohly dva busy Scania již jezdit kromě jiných na linkách DPO číslo 88.

Cestující se mohou už teď těšit na nevšední zážitek z jízdy. Horní patro totiž nabízí zcela nový pohled na Ostravu. Celková kapacita autobusu je 75 osob a z toho 65 sedících.

U sedadel jsou umístěné USB dobíjecí porty a pokud se cestující zrovna nebudou kochat výhledem, mohou využít WiFi připojení. Komfortní cestování si užijí nejen pasažéři, ale také řidiči těchto nových autobusů. Jejich pracoviště je pro větší bezpečnost odděleno přepážkou, klimatizováno a v kabině nechybí ani vyhřívané sedadlo. V zimním období pak cestující ocení vytápění, které lze používat i při vypnutém motoru.

Samotná pohonná jednotka je velmi šetrná k životnímu prostředí. Devítilitrový pětiválcový motor s výkonem 320 koní, totiž spaluje stlačený zemní plyn, a produkuje tak méně škodlivin, než běžný naftový agregát. K jednodušší obsluze vozidla a pohodlnější jízdě pro cestující pak přispívá automatická převodovka ZF.

Autobusy by se měly na linkách DPO objevit v průběhu letošního října. Budou jezdit o prázdninách, víkendech a českých i polských státních svátcích na lince mezi ZOO a Dolními Vítkovicemi. Pro všední dny je bude Dopravní podnik Ostrava nasazovat i na jiných linkách. Navíc budou k dispozici budou i pro objednávkovou dopravu.

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2020)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down