27.10.2021 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvě ocenění pro transparentní lžíci

Unikátní systém „průhledné lžíce“ u kolových nakladačů Doosan získal hned dvě ze tří hlavních ocenění na veletrhu Matexpo v belgickém Kortrijku ve dnech 8.–12. září 2021. O prvenství v kategoriích Inovace a Bezpečnost rozhodla porota složená ze specialistů z oboru.

Mezinárodní veletrh Matexpo se koná každé dva roky a představuje stroje a zařízení pro stavebnictví, průmysl a životní prostředí. Jedná se o třetí největší veletrh svého druhu v Evropě s více než 40 000 návštěvníky. Letos bylo podáno celkem 51 přihlášek na ocenění: 22 za inovaci, 12 za bezpečnost a 17 na „zelenou“ cenu.

Inovace pro bezpečí

Transparentní lžíce Doosan představuje plně integrovaný systém, který řidiči kolového nakladače umožňuje pomocí monitoru v kabině sledovat slepé úhly před lžicí stroje. Tento inovativní systém zaznamenává obraz pomocí horních a dolních kamer a s využitím metody zakřivené projekce ho zobrazuje v reálném čase sloučený na monitoru.

Kvůli slepým úhlům, které způsobuje umístění lžíce na kolových nakladačích, byla oblast před stroji považovaná z bezpečnostního hlediska za velký problém. S novou funkcí transparentní lžíce Doosan však řidič může snadno kontrolovat slepé úhly před lžící, což zvyšuje bezpečnost a pomáhá předcházet nehodám. Další výhodou tohoto systému je výrazné zvýšení efektivity práce díky tomu, že řidič má výhled dopředu při nakládce/vykládce nebo při přemisťování materiálů.

Zažádáno o patenty

Doosan Infracore je první společností na světě, která vyvinula a aplikovala funkci přední projekce s transparentní lžicí u stavebních strojů, přičemž v této souvislosti zažádala o patenty v Koreji, Severní Americe, Evropě a Číně.

Společnost Doosan vyvinula také další sofistikované a špičkové bezpečnostní systémy pro svůj sortiment strojů, mezi něž patří systém sledování okolí (AVM) umožňující monitorovat okolí strojů a zadní výstražný systém využívající ultrazvukové senzory. Obě inovace se setkaly s velmi příznivými reakcemi ze strany zákazníků.

Foto archiv/Doosan

(Podrobnosti v Komunální technice 10/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down