Dny otevřených dveří s novinkami a výhledem do budoucna

V polovině března uspořádala společnost Agrometall ve svém areálu v Heřmanově Městci tradiční dny otevřených dveří s prezentací komunální, zemědělské i zahradní techniky. Během dvou dnů se mohli návštěvníci seznámit s nabízeným sortimentem a některé stroje včetně připravovaných technických novinek a prototypů si prohlédnout také v praktických ukázkách.  

 V loňském roce oslavila firma Agrometall již třicáté výročí svého založení a podle vyjádření jednatele společnosti Petra Bohuňka šlo o úspěšné období. „Loňský rok byl z našeho pohledu, co se týče hrubého obratu, rekordní. A dobrý start jsme zaznamenali i v prvních měsících letošního roku, i když je třeba přiznat, že například ekonomická krize na německém trhu se začíná projevovat. Pokud se vrátím k hodnocení uplynulého kalendářního roku, musím konstatovat, že se nám podařilo vyrobit téměř osm stovek nových strojů. Velice úspěšné byly například zametače SW Grand, které vyrábíme ve variantách vhodných pro agregaci s traktory, nakladači, manipulátory a stavebními stroji. Jde o stroje velice oblíbené v zemědělských podnicích provozujících živočišnou výrobu, protože velice dobře sbírají volnou slámu, listí, siláž a další materiály. Ale uplatní se i v prostorách bioplynových stanic, na stavbách i při úklidu rozlehlých průmyslových areálů. Zametače se vyrábějí v pracovních záběrech od 2100 do 2800 mm s průměrem zametacího kartáče 700 mm a objemem sběrných van 600 litrů. I tento náš úspěšný produkt se snažíme samozřejmě postupně vylepšovat. Pracujeme na novém zametači s širším záběrem a větším průměrem zametacího kartáče a inovace by se měla týkat i sběrné vany,“ hodnotí Petr Bohuněk loňský rok.

Inovace i nové prototypy

A jaké jsou další plány do budoucna? „V letošním roce chceme investovat do výrobních zařízení a pořídit kupříkladu nové svářecí robotické pracoviště. Co se týče sortimentu, chceme udržet stávající portfolio vyráběných strojů a postupem času nabídnout našim zákazníkům ještě něco navíc. Při vývoji nových výrobků i inovacích se vždy snažíme reagovat na poznatky z praxe. Naši konstruktéři pracují nejen na inovacích stávajících produktů, ale samozřejmě se snaží zachytit i nové trendy. Proto si v rámci letošních dnů otevřených dveří mohou návštěvníci prohlédnout některé prototypy strojů s elektrickým pohonem. Jde sice zatím o rané stadium jejich vývoje, nicméně je třeba být připraveni, protože mezi uživateli začíná být o tento segment zájem a pracovní agregáty s tímto pohonem se mohou do budoucna stát součástí naší nabídky,“ popisuje Petr Bohuněk.

Některé novinky již letos

„Dvě technické novinky by se měly objevit v nabídce již v průběhu letošního roku. První z nich je sněhové fréza SF 2200 určená pro agregaci s traktory s výkonem motoru okolo 100 koní. Stroj s pracovním záběrem 2200 mm a průměrem šneku 650 mm se nám podařilo vyzkoušet v prosinci v Jizerských horách při sněhové kalamitě a ohlasy na jeho činnost byly velice uspokojivé. Fréza nemusí být nutně agregována pouze s traktorem, funkční bude například ve spojení s nakladačem a podobně.

Nový zametač FK-W, který by se měl stát určitou náhradou oblíbených zametačů Grand SW-S, je určený pro těžké stavební stroje. Stroj s novou koncepcí rámu a plovoucí sběrací vanou má pracovní záběr od 2100 do 2800 mm, průměr kartáče 700 mm a objem sběrné vany 450 litrů,“ stručně představuje letošní novinky vedoucí odbytu společnosti Agrometall Vladimír Krčil.*

1 – Společnost Agrometall vloni vyrobila téměř 800 nových strojů

2 – Úspěšným produktem jsou zametače SW. Uplatní se v zemědělských provozech, na stavbách i při úklidech průmyslových areálů

3 – Sněhová fréza SF 2200 určená pro agregaci s traktory je letošní novinkou

4 – Na vývoji zametacího kartáče s elektrickým pohonem se usilovně pracuje

5 – Sněhová fréza v agregaci s plně elektrickým nakladačem FIRSTGREEN Elise 700

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down