04.05.2023 | 09:05

Dny otevřených dveří ve slavnostním hávu

Začátkem dubna uspořádala společnost Agrometall ve svém areálu v Heřmanově Městci po tříleté pauze vynucené koronavirovou pandemií tradiční dny otevřených dveří s prezentací komunální, zemědělské i zahradní techniky. Toto setkání mělo letos slavnostnější ráz, jelikož firma Agrometall v tomto roce slaví 30 let od svého vzniku.

„Je skoro neuvěřitelné, že si letos připomínáme již třicáté výročí zahájení činnosti firmy, která původně zaměstnávala deset pracovníků a zaměřovala se na dovoz a prodej opotřebované zemědělské techniky a popřípadě na zakázkovou výrobu, která probíhala v jediné výrobní hale. Zhruba do roku 1999 jsme hledali správnou cestu kam firmu směrovat a prošli si i krizí. Řekl bych, že novodobá historie se začala psát od roku 2000 ruku v ruce s výrobou vlastních modelů komunální techniky. První zametač KM jsme vyrobili v roce 1997, postupem doby výrobu rozšířili a dnes dodáváme na trh široký sortiment pracovních adaptérů a dalších produktů vlastní konstrukce a jejich počet stále narůstá. S tímto faktem úzce souvisí postupné rozšiřování výrobních prostor i navýšení počtu zaměstnanců. Těch je momentálně 85 a minimálně 80 procent z nich u nás pracuje dlouhodobě a dochází pouze k plynulé generační výměně. Výrobní prostory v areálu jsme, jak šel čas, dokupovali, renovovali a dostavovali, nejnovější velkou servisní halu určenou především pro opravy zemědělské techniky jsme slavnostně otevřeli na jaře roku 2021. Samozřejmě kromě výroby pracovních nástaveb a agregátů určených pro komunální sektor je důležitou součástí naší činnosti také zakázková výroba komponentů k půdozpracujícím strojům a prodej a servis zemědělské techniky několika renomovaných značek a poskytování dalších služeb zemědělcům v regionu,“ uvedl Petr Bohuněk, jednatel společnosti Agrometall.

Jak připomněl, kromě stabilního portfolia vyráběných agregátů přichází firma na trh stále s něčím novým. Momentálně pracuje například na vývoji několika strojů s elektrickým pohonem a ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci vyvíjí a vylepšuje nový systém ovládání sypačů, který by měl být uživatelsky přívětivý a měl by přispět k ekonomičtějšímu provozu.

Více v časopisu Komunální technika 5/2023.*

1 – Některé stroje se v průběhu dne představily v praktických ukázkách

2 - Bohatý sortiment dosud vyráběných sněhových radlic rozšiřuje nový model ZRH – T1. U nových radlic, které se vyrábějí do šíře pracovního záběru třech metrů, je nová i robustní konstrukce závěsu

3 - Zametače s dvoubodovým uchycením jsou ve standardu vybaveny třetím opěrným kolem. Největšími výhodami dvoubodového uchycení je jednodušší manipulace a především stoprocentní záruka kopírování terénu nezávisle na typu použitého nosiče