Dálkově ovládaná technika posiluje

Současný trend při péči o travnaté plochy na prudkých svazích potvrzují v praxi dálkově řízené stroje. Zvyšující se nároky na bezpečnost pracovníků a efektivitu práce změnily uvažování společností i soukromníků z oboru o způsobu práce. Ani pro velmi zkušeného člověka není výběr vhodného nářadí a optimálního nosiče jednoduchý.

Při prostém přepočtu ceny za jeden posekaný hektar sice vychází nejlevněji klasický traktor s agregovaným nářadím, ale ne všude je možné jeho nasazení. Právě tam je jediným možným řešením dálkově řízený nosič. Stoupající poptávku po dálkově řízených strojích dnes dokáže uspokojit široká řada výrobců. Mezi nimi však stále silněji dominuje italský producent ENERGREEN. Podívejme se na něj podrobněji.

Stálice v sortimentu

Na výrobu dálkově řízených nosičů nářadí vsadila tato společnost již v roce 2010. Celou řadu pojmenoval ROBO a dnes jsou k dispozici tři velikostně rozdílné modely – RoboMINI, RoboGREEN Evo a RoboMAX. Na český a slovenský trh je pátým rokem výhradně dodává společnost HANES. Více než 50 strojů zde za tu dobu našlo svého majitele.

Není divu – například RoboGREEN je nejprodávanějším strojem své kategorie na světě. Přes 3000 jich pracuje doslova všude. Výkon, spolehlivost, síla a vysoká účinnost jej odlišují od jakéhokoli jiného dálkově ovládaného stroje používaného k údržbě zelených ploch. Právě RoboGREEN se ukázal být ideálním pomocníkem pro nejširší škálu těch, kteří se o zeleň starají „ve velkém“.

Aktuální nejprodávanější model RoboGREEN prošel „faceliftem“ s řadou vylepšení. Ponechal si to osvědčené a vyzkoušené z minulých let – spolehlivý a silný tříválcový motor Yanmar o výkonu 27,5 kW (40 k) s vysokým točivým momentem, výkonnou hydrauliku pro pohon nářadí (25 kW a 55 l/min)a dosah rádiem řízeného ovládání 150 m. Nízké těžiště a například konstrukce olejové vany dovoluje stroji RoboGREEN Evo pracovat ve svazích se sklonem až 55° dlouhodobě bez jakéhokoliv omezení.*

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down