21.04.2021 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chytré brýle umožní školení na dálku

Co uděláte, když se nesmíte setkávat, a přesto se potřebujete naučit, jak smontovat motor nebo převodovku? Výrobní závod Scania Zwolle (Nizozemsko) našel kreativní a efektivní způsob, jak tento problém vyřešit pomocí chytrých brýlí.

Dosud Scania používala pro práci a komunikaci na dálku schůzky na platformě Teams. Když však pracovníci závodu ve Zwolle potřebovali praktické školení, našla své uplatnění nová technologie.

Speciální chytré brýle umožňují video komunikaci tím, že přenášejí to, co vidí člověk, který je má nasazené. Stephan van der Burg (foto), vedoucí týmu ve výrobním závodu pomocí nich ukázal svým kolegům, jak smontovat motor. Připravovalo se totiž zahájení výroby nového motoru V8 a nové převodovky a v krátké době bylo potřeba vyškolit mnoho kolegů.

Stephan van der Burg měl nasazené brýle a jeho kolegové na obrazovkách viděli to samé, co on. Ruce měl školitel volné na práci a mohl současně vysvětlovat, co právě dělá. Jeho kolegové mu mohli na dálku klást otázky, stejně jako kdyby se všichni fyzicky sešli při školení. „Pro všechny zúčastněné to byla nová zkušenost. Nakonec ji považovali za velmi zajímavou a užitečnou,“ doplnil Stephan van der Burg.

Chytré brýle vypadají futuristicky. Mnozí zaměstnanci Scanie o nich chtěli získat víc informací typu: na jakém principu pracují, co umí a k čemu mohu brýle sloužit? Ve zkratce se jedná o inovativní a kreativní způsob, jak pořádat školení a kurzy nebo komunikovat na dálku v dobách, kdy je převládá práce z domova. Tato novinka má přidanou hodnotu. Nabízejí nové možnosti pro budoucnost.*

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down