10.10.2018 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cepové žací ústrojí má zelenou

Sekání či mulčování rozsáhlých ploch bylo dříve výsostnou prací pouze pro traktory agregované s cepovým mulčovačem. Teď se na scéně objevil žací stroj s mezinápravovým „cepákem“, pohonem 4 x 4 a uzávěrkou diferenciálu. AS 1040 YAK!

„Je to naprostá bomba! Rychlost a lehkost, s jakou stroj seká, je fenomenální,“ takhle krátce, jednoduše, ale výstižně, popsal nový stroj (foto) produktový manažer pro značku AS-Motor, Jonáš Nesvadba z firmy Unikont Group.

Pomocník do nepohody

Dále doplnil několik technických údajů ke stroji YAK: šíře záběru jeden metr, přibližná maximální výška porostu 150 cm, výška sečení nastavitelná od tří do 11 cm, stálý pohon 4 x 4 s uzávěrkou diferenciálu zadní nápravy, horizontální motor Briggs & Stratton Vanguard se dvěma válci a výkonem 23 koní. Rychlost se plynule reguluje od zastavení až do 6,8 km/h ve směru vpřed, směrem vzad je od 0 do 6,3 km/h.

„Excentrické žací ústrojí pojme opravdu mnoho materiálu, proto je schopné využít i při vyšším porostu maximální rychlost stroje. Konstrukce dále umožnuje snadné sekání pod svodidly, podél plotu či kolem stromů. Nepatrně delší rozvor stroje umožnil umístit všechny těžké komponenty a součásti co nejníže, aby se dosáhlo co možná nejlepší stability a nízkého těžiště, které činí YAK velmi bezpečným i při práci ve svažitém terénu,“ přihodil Jonáš Nesvadba a dodal:

„Koncepce jako taková je zcela standardní traktorová sekačka. Ovšem při bližším ohledání narazíme na zásadní rozdíly, které tento stroj vyslaly do úplně jiné dimenze.“*

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down