27.12.2020 | 07:12

Cena za trvale udržitelný rozvoj

Značka Renault Trucks získala ocenění od italského časopisu Vado e Torno, který každoročně uděluje výrobcům nákladních a užitkových vozidel cenu za trvale udržitelný rozvoj. Automobil D Wide 320 byl v kategorii distribučních vozidel zvolen za Sustainable Truck of the Year 2021.

Časopis Vado e Torno každým rokem uděluje cenu za trvale udržitelný rozvoj ve třech kategoriích – pro dálková, distribuční a užitková vozidla.

Odborná porota, která vyzdvihla zkušenosti a know-how značky Renault Trucks ve vysoce konkurenčním segmentu středně těžkých vozidel, ocenila model D Wide 320 za všestrannost, efektivnost a produktivitu.

„Výkon robotizované převodovky v kombinaci se sadou Fuel Eco, která je vybavená funkcí volnoběžky Optiroll, zajišťuje malou spotřebu, a tedy velmi nízkou úroveň emisí znečišťujících látek. Renault Trucks D Wide 320 je jedním z nejefektivnějších vozidel pro plnění požadavků regionální dopravy a pro dosažení zisku firem. V neposlední řadě Renault Trucks se svým modelem D Wide nastavil laťku velmi vysoko v oblasti pohodlí řidiče,“ shrnula své hodnocení porota, která ocenila také vylepšení, který výrobce u tohoto modelu aplikoval z hlediska jízdního komfortu, viditelnosti a bezpečnosti.*

(Podrobnosti v Komunální technice 12/2020)