Čelní nakladač znovu po roce jako dárek

Letos se po roce vrátila výjimečná nabídka, kdy dostanete k zakoupenému traktoru John Deere 1026R zdarma čelní nakladač John Deere 120R včetně ochranného rámu přední masky traktoru a lopaty se záběrem 1250 mm. To vše v celkové ceně 125 000 Kč včetně DPH!

Kompaktní John Deere 1026R je vlastně nejmenším traktorem značky, ke kterému se čelní nakladač dá pořídit. Na délku měří 2,85 metru, na šířku pouhých 1,2 metru a dokáže se otočit na poloměru 2,25 metru. S těmito parametry a hmotností 700 kg (s ochranným rámem), respektive 850 kg (s kabinou) jde o malý a obratný stroj.

Rychlá výměna

S čelním nakladačem samozřejmě přibere jak na hmotnosti, tak na délce. To ovšem vůbec nevadí, protože nakladač John Deere 120R lze snadno a bez námahy rychle odložit a jezdit bez něj, či ho naopak připojit. Stačí kapotou zamířit mezi ramena a pomalu najet. Přední náprava podtrhne podpěru, a nakladač sám hladce zapadne do svých čepů. Pak už jen propojit hydrauliku a je to. Stejně jednoduše a bez nářadí nakladač odložíte. John Deere nazývá svůj systém připojování Quik-Park.

Nakladač 120R byl vyvinutý přímo pro traktor 1026R tak, aby využil celý jeho potenciál při zachování bezpečného provozu i stability. Posuďte sami: pyšní se trhací silou odpovídající 825 kg, unese 380 kg, dosáhne do výšky 1809 mm, v níž má dopředný přesah 571 mm. Přesně vyrobené čepy i pouzdra z kvalitních materiálů sedí vzájemně bez vůlí a při práci tudíž nezaznamenáte žádné rázy ani skřípání.

Všestranná výbava

Pro nářadí je k dispozici i standardně dodávaný zadní tříbodový závěs kategorie I. s nosností 525 kg (a 310 kg ve vzdálenosti 610 mm od konce ramen). Do základní výbavy patří rovněž zadní vývodový hřídel s výkonem 13,4 kW (18 koní), 540 ot/min a středový vývodový hřídel s 2100 ot/min, určený zejména pro pohon žacího ústrojí.

Volitelně si traktor můžete ještě vybavit předním rychloupínacím závěsem a čelním vývodovým hřídelem, který je v podstatě vyvedením a prodloužením toho středního. Vývodové hřídele jsou nezávislé, spouštěné pomocí spojky a uložené kvůli životnosti v olejové lázni. V ní ze stejného důvodu spočívají i disky provozních brzd.

Připojené nářadí lze ovšem pohánět rovněž hydraulicky. Standardní dva vnější okruhy se dají pomocí volitelného kitu doplnit třetím, přičemž k ovládání čelního nakladače slouží vícefunkční páka umístěná v dosahu pravé ruky obsluhy.

Otevřená hydraulická soustava využívá čerpadla s celkovou dodávkou 24 litrů za minutu. Ta je rozdělena na dvě části, 10,8 l/min využívá okruh řízení a brzd, pro pohon nářadí a ovládání tříbodového závěsu je určeno 13,2 l/min.

Atmosférický tříválec

K dalším přednostem traktoru John Deere 1026R se řadí úsporný motor – atmosférický, vodou chlazený vznětový tříválec s objemem 1,1 litru a výkonem 18,5 kW (25 koní). Nejvyššího točivého momentu 63,7 Nm dosahuje při 1900 otáčkách za minutu.

Motor plní emisní normu Tier 4 a zatím se u toho pořád obejde bez filtru pevných částic a diesel-oxidačního filtru.

Plynule se dvěma rozsahy

Převodový poměr mění plynulá automatická hydrostatická převodovka Hydro se dvěma rozsahy, ovládaná dvěma pedály TwinTouch pro pravou nohu, umístěnými těsně vedle sebe. Traktoru umožňuje jet maximální rychlostí 14,6 km/h (9,1 km/h při couvání) a nechybí ani tempomat. Pohon všech čtyř kol je vybaven uzávěrkou diferenciálu zadní nápravy.

K traktoru John Deere 1026R si můžete pořídit nejen na přání dodávanou vyhřívanou kabinu, ale i široký sortiment komunálního nářadí, například mulčovače, radlice, sněhové frézy, zametací kartáče a další příslušenství. Dárek v podobě čelního nakladače John Deere 120R už vám teď patří, pokud si traktor objednáte tak, aby vám byl i s nakladačem předán do 15. října 2020. Při nákupu můžete využít výhodné financování „D Finance“.*

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down