09.09.2021 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bateriová technika pro profesionály

Vysoký výkon, nižší provozní náklady, značná mobilita a komfort při práci – to jsou jen některé z mnoha výhod moderních akumulátorových strojů. Společnost Kärcher nabízí bateriové produkty více než třicet let. Nyní představuje novou širokou nabídku AKU techniky včetně té zahradní určené profesionálům.

S novou bateriovou technikou pro profesionály a bateriovou platformou Kärcher Battery Power+ je nyní možné vybírat ze široké nabídky produktů určeným k profesionálnímu úklidu či údržbě zeleně. Profi AKU program Kärcher se vyrábí ve dvou platformách (18 V nebo 36 V). Srdcem baterií jsou vysoce kvalitní lithium-iontové články, které dodávají ten správný výkon pro každé zařízení. Z aktuální nabídky řady Battery Power+ je možné využít baterie v hodnotách 18/30 (18 V, 3 Ah), 36/60 (36 V, 6 Ah) a 36/75 (36 V, 7,5 Ah).

Chytré baterie

Baterie řady Battery Power a Battery Power+ jsou navrženy pro co nejefektivnější využití. Díky nadstandardní kapacitě použitých článků jsou výkonné, odolné proti nárazu, prachotěsné a vodotěsné (IPX5). Stejné napěťové řady je možné vzájemně kombinovat – lze tedy využít jednu baterii pro celé portfolio AKU pomocníků. Vestavěná elektronika se neustále stará o stav baterie a dokáže zamezit jejímu přetížení, přehřátí, nebo naopak hlubokému vybití během intenzivního používání či dlouhodobého skladování.

LCD s technologií reálného času

Baterie jsou vybavené přehledným LCD displejem s technologií reálného času, díky které je na displeji vždy vidět aktuální kapacita baterie v procentech. Při práci se zobrazuje zbývající čas výdrže baterie v závislosti na připojeném zařízení a při nabíjení zbývající čas do plného dobití, a to vždy na minutu přesně.

S profi pečetí

Na údržbu a úpravu zeleně je určená komplexní nabídka zahradní techniky s bateriovým napájením na platformě 36 V, která se ideálně hodí právě pro profesionální použití. Tyto stroje nabízejí stejně silnou alternativu k zařízením poháněným benzinovým motorem i v segmentu péče o parky a čistotu měst, navíc mají nulové emise CO2, nižší vibrace i náklady na údržbu a jsou připravené k provozu během pár sekund. Další výhodou je snížená hlučnost, která se osvědčí při používání v oblastech citlivých na hluk, jako jsou například obytné oblasti, okolí škol a nemocnic.

Na travnaté plochy

Pro úpravu zeleně je k dispozici hned několik produktů, mezi které patří výkonná AKU sekačka na trávu LM 530/36 Bp s ocelovým žacím ústrojím, pracovní šířkou 530 mm a nastavitelnou žací výškou 30 až 110 mm. Stroj je vybavený pojezdem s regulovatelnou rychlostí. Inteligentní automatická regulace otáček nože se přizpůsobuje podmínkám, a pomáhá tak prodlužovat výdrž baterie a zvýšit její kapacitu. Sekačku je možné osadit dvojicí baterií 36/75, které zaručí dostatečný výkon a výdrž.

Strunová AKU sekačka LT 380/36 Bp je osazená robustní žací hlavou s možností regulace otáček. Jednoduchý posun struny přitlačením hlavy na zem, systém pro její snadné nasazení, ergonomické úchopy, vyvážená konstrukce, ramenní popruh, nízké vibrace i hluk zajišťují pro obsluhu maximální komfort během práce.

Na křoviny, živé ploty, stromy

AKU křovinořez BCU 260/36 Bp bez námahy řeší náročné úkoly, jako je odstraňování vzrostlého či tvrdého porostu díky kvalitnímu noži z kalené oceli. Je lehký, snadno se s ním manipuluje a díky promyšlené ergonomii, vyvážené konstrukci a popruhu na obě ramena umožňuje i delší pohodlné použití.

Pro údržbu živého plotu, křovin nebo stromů je k dispozici hned několik produktů: od AKU nůžek na střih živého plotu HT 650/36 Bp s délkou lišty 650 mm a otočnou rukojetí přes multifunkční nástroje na údržbu křovin či prořez větví po robustní AKU řetězovou pilu CS 400/36 Bp s délkou lišty 400 mm, automatickým mazáním řetězu, bezpečnostní brzdou, jednoduchým systémem napnutí řetězu a ukazatelem hladiny oleje.

Se spadaným listím a zbytky posekané trávy si poradí AKU fukar LB 930/36 Bp, nebo LBB 1060/36 Bp. Přizpůsobený nošení na zádech s možností osazení dvěma bateriemi se dobře uplatní na rozlehlých plochách.

Většinu bateriových strojů je možné zakoupit samostatně (označení Bp) nebo již v kombinaci s baterií řady Battery Power+ v balení s označením Bp Pack.

Jiří Drozen, Kärcher spol. s r. o.

Foto archiv firmy

www.karcher.cz/professional

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2021)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down