Aktivní řízení a asistenční funkce

Nové elektronické aktivní řízení (Electric Active Steering, EAS) od společnosti Scania poskytuje řidiči lepší kontrolu vozidla při manévrování v úzkých prostorech a současně zvyšuje stabilitu při vysokých rychlostech.

Rovněž přináší několik nových asistenčních funkcí, jež přispívají k vyššímu pohodlí řidiče na dlouhých trasách. Například pomáhají udržovat vozidlo ve středu jízdního pruhu.

Lepší pocit z řízení

„EAS poskytuje mnoho výhod. Plní funkci dalšího posilovače řízení usnadňujícího zatáčení, které může být jinak docela obtížné, zejména při nízkých rychlostech,“ říká Gustav Ling, vývojový inženýr v oddělení výzkumu a vývoje společnosti Scania a pokračuje:

„Konstruktéři vyladili systém tak, aby bylo dosaženo ještě lepšího pocitu z řízení vozidla. Protože EAS vyžaduje při řízení menší úsilí, snižuje únavu řidičů na konci směny. Ocení jej zejména ti, kteří často manévrují při nízkých rychlostech, jako je tomu například ve stavebnictví nebo při distribuce zboží.“

Řidiči nákladních vozů jsou na silnicích bezpochyby velmi zruční. Účelem asistenčních funkcí systému EAS, je usnadňovat řízení a zvyšovat pohodlí a bezpečnost při práci. „I když víme, že nový systém nemusí řidiče ihned zaujmout, věříme, že rychle zjistí, jak a kdy mu mohou tyto různé funkce přijít vhod,“ dodává Gustav Ling.

Všechny aktivní asistenční funkce řízení byly pečlivě vyvinuté tak, aby spolupracovaly s řidičem a současně nijak negativně neovlivňovaly bezpečnost a pocit z jízdy.*

(Podrobnosti v Komunální technice 6/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down