15.12.2021 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vidět a být viděn: správný výběr a péče o pracovní oděvy je nutností

Zimní dny jsou krátké. Často bývá zataženo, viditelnost je horší. Každý, kdo pracuje venku, na ulicích, silnicích nebo stavbách, potřebuje mít výstražné oblečení s reflexními prvky. Podívejme se na tuto důležitou složku pracovního vybavení podrobněji.

„Ideální ochranné oděvy jsou bezpečné, pohodlné a ergonomické,“ říká Silvia Mertens, produktová manažerka společnosti MEWA, významného dodavatele této komodity. Vystudovaná textilní inženýrka ví, že pouze ten, kdo se ve svém zářivě oranžovém nebo žlutém oblečení cítí dobře, je také důsledně nosí. Opasky kalhot nebo střih rukávů u bundy by tedy měly být komfortní a uzpůsobené k tělesné aktivitě. Důležité jsou i promyšleně řešené kapsy či poutka na nářadí a jiné potřeby.

Výstražné reflexní oděvy musí odpovídat normě ISO 20471. Veškeré požadavky na bezpečnost splňuje kromě jiných i certifikovaná kolekce oblečení MEWA Dynamic Reflect, která nabízí nejrůznější možnosti kombinací. K dispozici jsou fluorescentně oranžové nebo žluté bundy, kalhoty s kapsami i s laclem. Vše v souladu s požadavky normy ISO 20471, třídy 2. V případě, že se bunda nosí společně s kalhotami nebo s kalhotami s laclem, jedná se o třídu 3. MEWA nabízí ve fluorescentní žluté nebo oranžové barvě i mikiny, polo trika a trika.

Pravidelná kontrola je životně důležitá

Fluoreskující látky stejně jako reflexní prvky po určité době ztrácejí nošením, znečištěním a mechanickou zátěží na své funkčnosti. Proto je pravidelná kontrola oblečení nezbytná. „Praním výstražného oblečení by měl být v každém případě pověřený specializovaný poskytovatel textilních služeb. Jen tak je zaručené profesionální ošetření oděvu, rozpoznání případné vady a její odborné odstranění,“ zdůrazňuje produktová manažerka MEWY.

Společnost MEWA se stále více zaměřuje na spolupráci člověka se strojem a začíná používat kombinovaný zkušební postup. Kamerový systém se speciálním softwarem prozkoumá oděv a vyhodnotí jeho stav pomocí algoritmu. Poté zaměstnanci ještě jednou každý kus oblečení zkontrolují, zda je možné ho dále používat. Pokud již reflexní prvky nebo fluorescentní látka neplní ochranný účel, jsou tyto části opravené nebo vyměněné. Oblečení tak dál může splňovat svou ochrannou a výstražnou funkci.

MEWA Textil-Management

Společnost MEWA byla založená roku 1908. V současnosti se jedná o přední subjekt působící v oblasti textilního managementu. Se svými 44 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami pro průmyslové využití, rohožemi, ale také kompletním systémem služeb pro čištění součástek.

O více než 184 000 živnostníků, řemeslníků a zákazníků z oblasti průmyslu, komunálních služeb, obchodu nebo gastronomie se stará zhruba 5200 zaměstnanců. Roku 2017 dosáhla skupina MEWA obratu 672 milionů eur. Výrobky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné objednat v katalogu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down