12.08.2013 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zvýšili objem financování transportní techniky

Téměř 55% meziroční nárůst zaznamenal UniCredit Leasing od ledna do května
2013 v segmentu transportní technika. Celkový objem financování během prvních pěti měsíců letošního roku stoupnul (v porovnání se stejným obdobím roku 2012)
z 385 milionů Kč na 596 milionů Kč.

Tradičně největší podíl připadal na nákladní automobily a autobusy, které v souhrnu tvoří 75 % celkové profinancované hodnoty. Zbytek tvoří přívěsová a návěsová technika.
„Společnosti UniCredit Leasing se i v letošním roce daří zvyšovat tržní podíl v segmentu v segmentu nákladních automobilů. Podle aktuálních výsledků a našich odhadů očekáváme, že se budou obchodní výsledky v této oblasti i nadále pohybovat nad rokem
2012, a to i zásluhou komplexní nabídky produktů, úspěšného značkového financování a Komoditní linie Transportní technika,“ uvedl Jiří Vintr, manažer oddělení Řízení produktů UniCredit Leasing.

Z pohledu produktové nabídky UniCredit Leasing klienti preferovali úvěrové produkty UCL FinTruck a UCL CreditTruck a poprvé tak úvěrové produkty převládly nad finančním leasingem. Stále posilujícím produktem v segmentu transportní techniky je operativní leasing.

UniCredit Leasing zajišťuje značkové financování pro nákladní automobily značky MAN a Avia a návěsové techniky Krone, v rámci značkového financování EWT také návěsové techniky Schmitz Cargobull. Pokračuje rovněž spolupráce se značkami DAF a Iveco. Právě značky MAN, DAF a Iveco měly na portfoliu profinancované transportní techniky UniCredit Leasingu největší zastoupení.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down