26.07.2018 | 06:07

Zprvu pro poštu, poté všem

Na základě požadavků největšího evropského dopravce DHL/Deutsche Post byl vyvinutý užitkový elektromobil kategorie N1 StreetScooter. Vyrábí se v Německu s maximálním důrazem na ekonomiku provozu, ekologii a ergonomii. Hlavními požadavky byl provoz sedm dní v týdnu, 12 hodin denně a konstrukční životnost 16 let.

Od letošního roku je toto vozidlo k dispozici také pro zájemce z České republiky. Výhradním dovozcem elektromobilů StreetScooter je společnost CV TECH, s. r. o., s prodejním a servisním střediskem ve vědeckotechnickém parku Nupharo nedaleko Ústí nad Labem u dálnice D8.

V pravou chvíli

„Načasování vstupu na trh se jeví díky dotačním pobídkám jako ideální. Například ministerstvo životního prostředí poskytuje dotaci 600 000 korun také na nákup námi nabízeného elektromobilu pro města, obce a jimi vlastněné organizace. Další pobídky jsou v jednání. Jsme v přímém kontaktu s ministerstvy dopravy, průmyslu a obchodu, životního prostředí a vnitra, která nám vyjádřila podporu. Již spolupracujeme se společnostmi ČEZ a Innogy. O StreetScooter projevily například zájem Pražské služby, Severočeské vodovody a kanalizace, různé technické služby, dopravní podniky či univerzity po celé republice,“ sdělil nám jednatel firmy CV TECH Milan Pavlíček a pokračoval:

„StreetScooter jsme vystavovali kromě jiných akcí také na veletrhu AMPER 2018 v Brně nebo květnovém kongresu Sdružení komunálních služeb. Překvapil nás značný zájem. Vozidlo jsme schopni dodat s nástavbou podle přání zákazníka, tedy jako užitkový automobil s maximální mírou variability.“*

(Podrobnosti v Komunální technice 7/2018)