16.10.2023 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Znovuobjevená legenda se vrací

Uživatelé komunální techniky a především univerzálních kompaktních traktorů si jistě vzpomenou na model BCS Vivid 400DT. A nutno zdůraznit, že většina z nich určitě v dobrém, protože tento traktor po léta odváděl a leckde dosud odvádí celoroční dobré služby v mnoha obcích. Jeho pokračovatelem zkonstruovaným na stejném základu je kompaktní traktor Ferrari Raptor 35, který má ve své nabídce společnost Malcom CZ.

Pohonnou jednotkou modelu Raptor 35 je stejný motor, jaký byl využíván u traktorů Vivid. Čtyřválcový dieselový agregát Lombardini si zachoval původní objem 1372 cm³, má pouze upravený výkon (25,6 k) tak, aby splňoval platnou emisní normu Stage V.

S minimem změn

Jinak jde o stroj vycházející ze stejného konceptu v praxi osvědčeného modelu Vivid. Proč také konstrukčně měnit něco, co se v praxi jednoznačně osvědčilo. Traktor se shodným pevným podvozkem využívá synchronizovanou převodovku s reverzorem a možností řazení 12 rychlostí pojezdu vpřed i vzad. Neliší se ani zadní závěs, volant a další technické prvky. Došlo pouze k obměně a vylepšení designu a na rozdíl od modré barvy charakterizující produkty značky BCS se nyní dodává v pro traktory Ferrari typické zelené.  

Nově s kabinou

Zatímco malotraktor Vivid se ve standardu vyráběl bez kabiny, popřípadě se kabina dala namontovat dodatečně, Raptor je vybaven plnohodnotnou kabinou, která zvyšuje komfort obsluhy a dělá z traktoru opravdu celoročně využitelný stroj. K celoročnímu provozu je možné použít celou řadu agregací pracovních adaptérů, k jejichž připojení slouží přední a zadní tříbodový závěs i přední a zadní vývodový hřídel (otáčky vývodového hřídele jsou nezávislé na pojezdu). Zadní tříbodový závěs má nosnost 750 kg, přední 350 kg. Hydraulický systém umožňuje přidání až šesti hydraulických vývodů.  

Devizou traktoru s pohonem všech kol a krátkým rozvorem je jeho jednoduchost s minimem elektroniky a snadnou obsluhou. Uživatel též ocení pro tuto kategorii traktorů vysokou pojezdovou rychlost, která dosahuje až 30 km/h. 

Zájem o první importované traktory Raptor svědčí o tom, že legendární Vivid předal pomyslnou štafetu se ctí.*

1 – Kompaktní traktor Ferrari Raptor 35 je vybaven plnohodnotnou kabinou, což umožňuje jeho využití i v zimní sezóně

2 -  K celoročnímu provozu traktoru je možné použít celou řadu agregací pracovních adaptérů

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down