12.12.2019 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Značka s více než padesátiletou tradicí

Výroba strojů pro zpracování biomasy, drcení dřeva, překopávačů kompostu i třídičů a sít, to vše patří do výrobního programu německé značky Willibald. V České republice tyto produkty nabízí a jejich servis zajišťuje společnost Foragri se sídlem v Mělníce.

S výrobou techniky začal Josef Willibald v polovině šedesátých let minulého století a zpočátku se věnoval výrobě strojů uplatňujících se při sklizni chmele. Poté uvedl na trh první mulčovače vlastní konstrukce a začal se prosazovat i na zahraničních trzích v Itálii, Švýcarsku a Francii. Do výrobního programu přibyla postupem doby i lesní mechanizace a v roce 1979 mobilní drtič kamene. První drtiče vhodné pro využití v kompostárnách a podobných provozech se začaly vyrábět v roce 1984 a rostoucí poptávka po strojích vhodných pro zpracování biologicky rozložitelných odpadů vedla též k vývoji prvního překopávače a postupně se rozšiřoval i sortiment vyráběných drtičů a třídičů vlastní konstrukce.

A ve vývoji nových strojů pokračuje společnost Willibald GmbH dodnes a nabízí optimální řešení pro zpracování různých druhů materiálů. Drtiče i třídiče zvládají jak zpracování dřeva velkého průměru, tak i drobných větví či vlhké travní hmoty. Dokážou tak připravit materiál ideální konzistence pro výrobu kvalitního kompostu i pro využití v teplárnách a elektrárnách. Vyráběné stroje pokrývají širokou výkonovou škálu a jsou tak vhodné pro velké i menší provozy.*

Více v časopisu Komunální technika 12/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down