16.10.2019 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Žlutá novinka třetí generace

Společnost PEKASS jako jeden ze dvou oficiálních dovozců techniky JCB do České republiky, přichází s novým teleskopickým manipulátorem JCB 542-70 Agri Pro třetí generace, který nalezne uplatnění nejen v zemědělském, ale i v komunálním provozu. V porovnání s předešlým modelem JCB 541-70 Agri Pro má větší nosnost a zcela přepracovanou kabinu. Je vybaven osvědčeným motorem JCB EcoMAX a unikátní duální převodovkou DualTech VT.

Tento model patří k tomu nejlepšímu, co společnost PEKASS v současnosti nabízí. Obsluha u něj ocení čtyřválcový motor o objemu 4,8 litru s výkonem 145 k a točivým momentem 560 Nm, který splňuje přísnou emisní normu Tier 4 Final pomocí systému SCR bez filtru pevných částí DPF, tedy pouze s technologií AdBlue. Stejně jako SMART hydrauliku, centrální mazací body a další vyspělé funkce, které zaručují jednoduché ovládání.

 

Manipulátor a traktor v jednom

V porovnání s původním modelem vzrostla nosnost u nového manipulátoru JCB 542-70 Agri Pro o 100 kg na 4,2 tuny, navíc se zvýšila při maximálním předním dosahu o 11 % a při maximální výšce o 25 %. Dosah ramene, jehož pouzdro je vyrobeno z jednoho dílu, čímž se výrazně prodlužuje jeho životnost, je stále sedm metrů. Nízko uložený čep ramene pak snižuje těžiště manipulátoru a zvyšuje jeho stabilitu. Kryt motoru je navíc zkosený, takže obsluha vidí na pravé přední kolo, což je důležité ve stísněných prostorech. V základní výbavě je už nové LED osvětlení v rozsahu 360 stupňů a sklopná směrová světla.

Jedinečná převodovka DualTech VT kombinuje hydrostatický pohon a hydrodynamickou převodovku Powershift. Při pojezdové rychlosti od 0 do 19 km/h je aktivní hydrostatická převodovka, která je pohodlná pro pomalé přejíždění a manipulaci. Naopak, při pojezdové rychlosti mezi 19 a 40 km/h, tedy při přejezdech a při tahání přívěsu, je automaticky aktivována třístupňová převodovka Powershift. „Duální převodovka spojila to nejlepší z obou typů, tedy citlivé a přesné ovládání při nízkých rychlostech a skvělou akceleraci a stabilní výkon při vysokých rychlostech,“ říká Ing. Michal Anton, produktový manažer značky JCB ve společnosti PEKASS. „V technickém průkazu je manipulátor veden jako traktor: má automatický závěs včetně elektrické přípojky a lze ho vybavit dvouokruhovými vzduchovými brzdami. Může být tedy agregován s návěsy či různým nářadím po celý rok.“*

Více v časopisu Komunální technika 10/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down