05.05.2023 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlatá medaile pro novou sekačku

Dánský specialista na údržbu zelených ploch, společnost GreenTec, byla na veletrhu demopark oceněna zlatou medailí komisí pro inovace za novou řadu ramenových sekaček Spider. Nová řada ramenových žacích strojů GreenTec Spider zajišťuje vyšší efektivitu, flexibilitu a bezpečnost díky pracovnímu záběru 270 stupňů.

GreenTec Spider poprvé nabízí uživatelům pracovní prostor kolem traktoru o celkovém úhlu 270 stupňů. Rozhodující výhodou na rozdíl od běžných ramenových žacích strojů je, že žací hlavu lze posunout dopředu na obě strany, tj. vpravo i vlevo od traktoru. To znamená, že žací hlava může pracovat vždy v zorném poli řidiče, aniž by mu rameno nebo samotný traktor bránily ve výhledu a aniž by se řidič musel během práce neustále otáčet.

Řada zahrnuje šest modelů se záběrem od 5,2 do 8,2 m, z nichž dva jsou montovány zepředu. Spider je speciálně navržen pro použití při sečení okolí dálnic, kde se během několika sekund přechází z pravé strany na levou, při sečení středního pruhu nebo při sečení břehů potoků, řek a jiných lokalit, kde je vyžadována bezkonkurenční flexibilita. Spider je k dispozici pro přední i zadní montáž, nebo jako kombinace dvou strojů, jednoho vpředu a druhého vzadu.

GreenTec Spider - inovace v detailu

 Spider nabízí jednoduché a inovativní řešení. Základním principem je centrálně umístěná jednotka bočního posuvu, která se může otáčet o 180 stupňů zprava doleva a naopak. Rameno stroje je namontováno na vnější straně rámu a může se otáčet o dalších ± 45 stupňů. Celkový rozsah otáčení je 270 stupňů. Zařízení pro boční posuv zajišťuje, že rameno při přiblížení do zorného pole řidiče nenarazí na kabinu traktoru. Konstrukce nabízí bezkonkurenční flexibilitu, protože žací hlavu lze umístit do libovolné polohy na obou stranách traktoru. Oba čepy jsou vybaveny dvojčinnou ochranou proti kolizi, která umožňuje posun dopředu i dozadu, doprava i doleva - nebo dokonce doprostřed traktoru. Spider je proto ideální i pro traktory s reverzním pohonem.*

Více v časopisu Komunální technika 5/2023.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down