Zimní ekologický posyp s vysokou účinností

Přestože sníh za okny zatím nepadá, očekává se v letošním roce chladnější a srážkově výrazně bohatší zima, než tomu bylo před rokem. Je proto dobré být na toto období ve všech ohledech připraven.

Když venku praští mráz a padá sníh, jsou chodníky a komunikace zdrojem nepříjemností a v nejhorším případě i úrazů. O nesjízdných silnicích ani nemluvě. Řešením, jak předejít problémům, je včasný posyp všech nebezpečných míst. Obecně platí, že nejčastěji používaná sůl je velmi zrádná a především agresivní. Existuje ale i jiný způsob ošetření zledovatělých ploch, který je v mnoha směrech efektivnější a ekonomičtější.

Významné úspory

Místo tradičního písku nebo soli vyzkoušejte během letošní zimy ekologický zimní posyp z Liaporu, neboli keramického kameniva. Výhodou tohoto posypu je velmi vysoká účinnost, nízká hmotnost a šetrnost vůči životnímu prostředí.

Pomocí 1 m3 posypu Liapor můžete za použití posypových mechanismů ošetřit plochu 15 000 až 20 000 m2. Při srovnání se stejným množstvím standardního inertního posypu je vidět, že plocha ošetřená posypem Liapor je až 3,5x větší. Díky malé hmotnosti Liapor posypu pojme standardní sypač čtyřikrát větší množství materiálu, než například písku. Tím se ušetří náklady na čas i na pohonné hmoty a ještě se ošetří větší plocha.

Na rozdíl od štěrku či písku má Liapor schopnost vzlínat na povrch. Díky tomu při následných mrazech zůstává na povrchu umrzlé vrstvy a komunikace či chodník nadále neklouže. Efekt posypání je tak mnohem delší než u jiných typů posypových materiálů. Při jarním úklidu ušetří Liapor další náklady na uložení odpadu, protože je lehčí, a proto jsou poplatky nižší. Další výhodou zimního posypu Liapor je, že neucpává kanalizaci, ani ji nijak nepoškozuje otěrem, protože je lehký, a tak se snadno odplavuje.

Šetří životní prostředí

Ekologické parametry Liaporu jsou tak vynikající, že tento posyp získal značku „Ekologický výrobek“ a použít ho můžete i v místech, kde jsou pravidla pro použití posypů zvlášť přísná. To jsou například cesty v okolí zdrojů pitné vody, v chráněných lokalitách, parcích, lázeňských prostorách, na cyklistických stezkách, v historických jádrech měst apod.

Zimní posyp Liapor je k dispozici v 10, 50 nebo 1000litrovém balení. Má frakci od 2 do 8 mm a 1 m3 váží 475 kg. Posyp je možné bez problémů skladovat volně i pod širým nebem, protože nemá sklon k vytváření zmrzlých hrudek, které by jeho pozdější upotřebení ztěžovaly. Zimní posyp Liapor již dnes používají města a obce, například Hradec Králové, Liberec, Zlín, Klatovy, Havlíčkův Brod a další.*

Více informací najdete na www.zimniposyp.cz nebo na www.liapor.cz.

PR Liapor, foto archiv firmy

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down