24.09.2018 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Země živitelka s rekordním počtem návštěvníků

Letošní 45. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka přilákal 115 697 návštěvníků, nejvíce za posledních 14 let. Agrosalon se uskutečnil na Výstavišti v Českých Budějovicích od 23. do 28. srpna. Loni na výstavu přišlo 109 278 lidí. Letos stoupl i počet vystavovatelů z loňských 547 na 569. Představili se vystavovatelé z více než 20 zemí.

„Přesto, že jsme věřili cíleně segmentované kampani, tak nás tento výsledek velmi příjemně překvapil, ale zároveň je to také obrovský závazek do příštího ročníku, řekl Mojmír Severin, předseda představenstva Výstaviště České Budějovice. Vedení Výstaviště má i kladnou zpětnou vazbu od vystavovatelů, kteří ocenili zvýšený zájem návštěvníků.

Země živitelka připomněla 100 let českého zemědělství, přiblížila i chytré zemědělství a zájem byl samozřejmě o historii a soudobou i historickou zemědělskou techniku. V některých expozicích se ani letos neztratily také stroje a zařízení využitelné v komunální sféře.

 

Zlaté klasy nejlepším exponátům

Tradiční součástí mezinárodního agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích je soutěž Zlatý klas o nejlepší vystavený exponát. Jejím prvořadým cílem je ocenit a propagovat špičkové výrobky a novinky z oblastí agronomie, zootechniky, mechanizace, potravinářství, služeb pro zemědělství a venkov, ale také lesního a vodního hospodářství i opravárenství. Pro nejlepší vybrané exponáty, splňující navíc i náročná ekologická kritéria, bylo připraveno ocenění Zlatý klas s kytičkou.

Na letošním jubilejním 45. ročníku výstavy Země živitelka usilovalo o prestižní ocenění Zlatý klas 49 exponátů. Oceněno bylo 21 exponátů, z nichž dva získaly Zlatý klas s kytičkou. Mezi oceněnými převládaly samozřejmě zemědělské a potravinářské exponáty, nicméně alespoň některé oceněné stojí za zmínku i v oboru komunální techniky. Zlatý klas získaly například traktory Zetor Crystal HD 17C a Deutz-Fahr 5115 DS TTV, nebo kolový nakladač Claas Torion 1410.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down