30.05.2018 | 05:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh GaLaBau pootevřel brány

Vždy v sudém roce žije v září Norimberk odborným veletrhem pro městskou zeleň a venkovní prostory GaLaBau. Letos vstoupí ve dnech 12.–15. září do 23. ročníku. Představí se zejména produkty pro plánování, výstavbu a údržbu zahrad, parků a veřejných prostranství.

Na květnové tiskové konferenci, kterou uspořádali zástupci pořadatelského týmu z NürnbergMesse, kromě jiného zaznělo, že pro návštěvníky veletržního centra bude opět připravená široká nabídka techniky s důrazem na inovace. Prezentované stroje se uplatní nejen při péči o zeleň, ale i na stavbách a při terénních úpravách, v dopravě a mnoha dalších pracích spojených s komunálními činnostmi a službami v oboru. Odborným garantem a iniciátorem akce je Spolkový svaz zahradnictví, krajinářství a výstavby sportovišť (BGL).

Opět pestrý program

Veletrh GaLaBau se poprvé uskutečnil v roce 1974 v Berlíně. Po následné pouti po různých dalších lokalitách se od roku 1986 pravidelně koná v Norimberku a jeho popularita neustále roste. Tento fakt lze podložit čísly. Například v roce 2016 rozbilo na výstavišti v Norimberku své stánky 1320 firem a veletrh navštívilo 64 138 lidí. Letos očekávají pořadatelé již 1400 vystavovatelů a více než 65 000 hostů.

Hitem letošního ročníku GaLaBau bude podle pořadatelů nové fórum nazvané Rozhovor s motoristy, které se v areálu uskuteční den před zahájením veletrhu, tedy 11. září. V hale 3A se na ploše více než 1600 m2 představí pod patronací BGL různé trendy v zahradnictví a krajinářství. Na své si přijdou také greenkeepeři, manažeři a provozovatelé travnatých hřišť. Pro ně budou připraveny nejen stroje, ale i substráty, osiva a závlahové systémy. Teorie a praxe bude věnovaná též péči o stromy.

V rámci doprovodného programu nebudou chybět odborné přednášky a workshopy rozmanitého zaměření; jako obyčejně se počítá s dekorací vítězů různých soutěží. Na demoploše se odehrají praktické ukázky techniky.

Zájem neutuchá

„Letošní GaLaBau je znovu na vzestupu. Vzhledem k enormní poptávce především od dodavatelů strojů pro péči o zeleň otevřeme novou halu, konkrétně číslo 11, a také pro návštěvníky západní vchod – NCC West. Větší budou i prostory věnované hřištím a urbanismu,“ poznamenal šéf veletrhu Stefan Dittrich a pokračoval: „Těší nás nárůst zájmu zahraničních vystavovatelů. Například nizozemské firmy si zajistily o více než polovinu větší výstavní plochu než v roce 2016, nárůst z Dánska a České republiky činí dokonce 70 %. Těšíme se na září.“

Novináři se mohli u stolků zhruba padesáti vystavovatelů přesvědčit, že žádný z nich neponechává nic náhodě a pilně zbrojí na GaLaBau 2018. Namátkou jmenujme zástupce společností Agria-Werke, Alfred Kärcher, Andreas Stihl, AS-Motor, Eliet, GreenMech, Humbaur, John Deere, Kersten, Kubota, Müthing, Reform-Werke, Wiedenmann, Yanmar nebo Zeppelin. Z českých vystavovatelů se na letošní GaLaBau chystají kromě jiných třeba firmy DAKR, Laski, Spider (Dvořák, svahové sekačky) nebo Vari.

Z tiskové konference a hlavně celkové atmosféry květnového setkání pořadatelů, vystavovatelů a novinářů z celé Evropy doslova sálalo přesvědčení, že letošní veletrh GaLaBau opět překoná dosavadní rekordy a s jeho průběhem budou všichni zainteresovaní spokojeni.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down