25.02.2017 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

„Zelená“ konference ocenila nejlepší

Oborové sdružení trávníkářů a především správců fotbalových hřišť The Institute of Groundsmanship Česká republika (IOG ČR) pořádalo 12. a 13. ledna 2017 svou výroční konferenci spojenou s odborným seminářem.

Pro 130 účastníků, zejména groundsmanů ze všech fotbalových klubů naší první ligy a Fotbalové národní ligy, přednášeli odborníci ze zahraničí i zástupci domácích firem, kteří prezentovali své produkty a služby.

Pestrá paleta přednášek

Akci zahájil Geoff Webb, předseda anglické IOG, svou přednáškou o programu GaNTIP na podporu hřišť Grassroots (fotbal pro všechny, pozn. red.) v Anglii. Na něj navázali zástupci nizozemské firmy SGL o jednotkách pro přisvětlování trávníků a moderních technologiích v boji s houbovými chorobami.

Společnost Campey Turf Care Systems, zastoupená v ČR firmou Profigrass, s. r. o., shrnula své úspěchy v renovacích hřišť technikou KORO a seznámila účastníky s novým typem aerifikace strojem AIR 2G2. Téma aerifikace a zmírnění zhutnění profilu hřišť obsahovala i prezentace německé firmy Wiedenmann (podrobnosti přinášíme na jiném místě, pozn. red.). Tohoto výrobce strojů především na regenerace hřišť u nás zastupuje společnost STROM Praha, a. s. Problematiku chorob a škůdců trávníků potom důkladně probíral Dr. Gerhard Lung z Německa.

O své zkušenosti z hřišť slavného Villarrealu se přijel do Plzně podělit groundsmanager Vicente Alpuente. Mnozí čeští groundsmani ho znali z letní exkurze pořádané IOG ČR do Španělska, kde navštívili stadiony a tréninková centra významných klubů Real Madrid, Valencia a právě Villarrealu (podrobnosti v Komunální technice 12/2016, pozn. red.).

Za české IOG přednášela Ing. Lea Duží o svých zkušenostech z Anglie, kde se zúčastnila v rámci programu GaNTIP hodnocení fotbalových hřišť Grassroots. Zástupci IOG ČR, především předseda Michal Koťan, se ve spolupráci s Komisí pro stadiony a hrací plochy FAČR, aktivně podílejí na kategorizaci hlavních hracích ploch všech ligových klubů (1. liga a FNL) u nás.

Na základě výsledků kategorizace prvoligových hřišť se každoročně na konferenci uděluje cena IOG ČR – Trávník roku. Při hodnocení v květnu 2016 dosáhlo nejlepší výsledky hlavní hřiště SK Slavia Praha, které získalo 29 bodů z 30 možných. Cenu a dárkový šek na 20 000 korun od společnosti Philipp sportovní trávníky, a. s., převzal celý tým groundsmenů z Edenu (foto).

Individuální ocenění IOG ČR – Groundsman roku za práci na ligovém fotbalovém hřišti získal za rok 2016 Jindřich Březina, dlouholetý manažer klubu FC Vysočina Jihlava, pod jehož vedením je zdejší trávník jeden z nejlepších v ČR.

Výkonný výbor IOG ČR se jednohlasně shodl, že cena Za celoživotní přínos českému fotbalu v modernizaci fotbalových hřišť a stadionů bude za rok 2016 udělena Josefu Drábovi, dlouholetému členu Komise pro stadiony a hrací plochy FAČR, který v oblasti sportovních zařízení posunul kvalitu a bezpečnost stadionů významně kupředu, především vytvořením standardů a předpisů pro jejich výstavbu a modernizaci.

Tato cena byla mimořádně udělena ještě jedna, a to In memoriam pro Ing. Leo Jakimiče, jenž v době svého působení ve společnosti Rehau položil základy pro instalace a provoz topných systémů zdejších ligových fotbalových hřišť.

(led)

Foto René Pajurek

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2017)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down