05.11.2020 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zdařilé podzimní repete

Dny otevřených dveří společnosti MALCOM CZ se měly konat v polovině letošního března a měly být oslavou zahájení provozu nových moderních firemních prostor. Bohužel představení nového jindřichohradeckého firemního zázemí muselo být s ohledem na koronavirovou pandemii a vyhlášená bezpečnostní opatření nakonec odloženo. Druhý pokus se konal v Jindřichově Hradci na přelomu září a října a tentokrát dvoudenní výstava komunální, zemědělské i lesní techniky zdárně proběhla.

Hned na začátku je třeba připomenout, že pořadatelé Dnů Malcomu spojených s akcí Kubota Orange Day to neměli ani tentokrát jednoduché, jelikož se opět trefili do termínu začínajících vládních antikoronavirových opatření a nikdo nemohl do poslední chvíle vědět, zda bude vůbec možné akci uskutečnit. Naštěstí se to nakonec povedlo a dny otevřených dveří přilákaly slušný počet návštěvníků.

„Přemýšleli jsme, zda vůbec dny otevřených dveří uspořádáme, ale nakonec jsme se rozhodli je zorganizovat, i když je nám jasné, že někteří zájemci o techniku, kteří by normálně přijeli i ze vzdálenějších koutů republiky, si v dané situaci svoji účast rozmyslí. Na jaře jsme chtěli slavnostně otevřít areál, ten již od letošního února zdárně funguje včetně moderního servisního zázemí. Zájemci si jej mohou samozřejmě prohlédnout, ale podzimní Dny Malcomu chceme věnovat především prezentaci techniky a setkávání s našimi klienty, jelikož možnosti prezentace byly letos z pochopitelných důvodů omezené,“ uvedl Ing. Martin Hejlíček, jednatel společnosti MALCOM CZ. Ta působí na českém a slovenském trhu již osmým rokem a rozhodně má co nabídnout, což potvrdil i široký sortiment vystavených strojů.

Komplexní nabídka techniky

Stálicemi v nabídce společnosti MALCOM CZ jsou malotraktory Ferrari, zároveň firma působí jako regionální prodejce žací techniky i univerzálních a zemědělských traktorů Kubota. Větší techniku zastupují například třídiče a drtiče Doppstadt, pařezové frézy FAE, třídiče a překopávače kompostu Peruzzo, v komunální sféře se pravidelně uplatňují mulčovače Agrimaster, pracovní adaptéry Agrometall, příkopová ramena Orsi a další plejáda v technických službách hojně využívaných strojů.

Začátek spolupráce s novým dodavatelem

Novinkou v sortimentu jsou produkty italské značky Barbieri Group, do jejíhož výrobního programu patří mimo jiné také dálkově řízené stroje na pásových podvozcích. Vystavena byla například dálkově řízená sekačka XROT 70 PRO na pásovém podvozku. Jde o stroj poháněný benzínovým motorem Briggs & Stratton Vanguard s výkonem 18 koní a pracovním záběrem 70 cm se systémem dvounožového sečení. Svahová dostupnost žacího stroje vybaveného GPS systémem dosahuje 45 stupňů. Pracovní výkon se pohybuje okolo 3000 m² za hodinu. „Jde o rozvíjející se segment, zájem o tyto stroje projevují firmy zabývající se údržbou krajiny a především okolí vodních toků. Věřím, že se na trhu uplatní,“ poznamenal Martin Hejlíček. Upozornil, že vývojem menších dálkově řízených strojů se zabývá též firma FAE. Na trhu by se měly objevit v průběhu příštího roku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down