13.07.2022 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zdařilá celorepubliková prezentace s novinkami

V areálu svojí největší provozovny ve Velkém Meziříčí uspořádala v druhé polovině května společnost P & L celorepublikové Výstavní dny. Na rozsáhlých plochách si mohli návštěvníci prohlédnout více než stovku strojů a vedle zemědělské a lesní techniky se rozhodně neztratila ani ta komunální, kde hrály tradičně prim především traktory Kioti. Čtyřdenní akce, na které nechyběly moderované prezentace, možnost vyzkoušení vybraných strojů a pochopitelně občerstvení s tombolou, se tak stala náhradou za brněnský veletrh Techagro, který se letos, bohužel, nekonal.

Úvodního slova se při prezentaci komunální techniky ujal produktový manažer, Ing. Jaroslav Šimon. Mimo jiné připomenul, že jihokorejské traktory Kioti nabízí společnost P & L na tuzemském trhu již patnáctým rokem. „První traktory Kioti jsme dovezli v roce 2008 a za čtrnáct let se jich podařilo prodat více než tisíc kusů v rozmezí výkonu od 20 do 110 koní a jen v roce 2021 našlo svoje nové majitele 118 traktorů. Mezi naše nejčastější zákazníky patří města a obce, kam kromě traktorů dodáváme také celou řadu potřebného příslušenství. Ale s traktory Kioti pracují také zemědělci na menších farmách, zahradníci, majitelé lesů a setkáme se s nimi i při údržbě firemních areálů. Jejich možnosti využití jsou totiž velice široké a velice mě těší, že se k nám uživatelé po osmi až deseti letech, když je třeba technický park obnovit, vracejí. Kromě zajištění servisu prostřednictvím našich středisek jim můžeme nabídnout pětiletou záruku na hnací ústrojí (motor, převodovka, rozvody) nově zakoupených traktorů. Záruční variantou je i odpracovaných 3000 motohodin.“

Z akce rovnou do Pyšel

Součástí prezentace traktorů Kioti bylo kromě představení vybraných modelů také slavnostní předání nového traktoru jeho uživateli – městu Pyšely. Traktor Kioti DK6020 HST převzal místostarosta města Jan Kostrhoun. „Myšlenka na obnovu strojového parku vznikla zhruba před rokem, když se ukázalo, že náklady na opravy a údržbu dosud užívaných strojů zajišťujících technické služby v Pyšelích, jsou již neúměrně vysoké. Jelikož pečujeme též o obce Zaječice a Borová Lhota, dohodli jsme se i s jejich zástupci, že dosud využívaný univerzální nosič nářadí a zametací vůz nahradíme traktorem s patřičným vybavením pracovními adaptéry. Začali jsme s výbavou vhodnou na zimní údržbu komunikací, časem se, doufám, možnosti využití traktoru ještě rozšíří,“ uvedl Jan Kostrhoun.  

Traktor Kioti DK6020 patří mezi novinky uvedené na trh v loňském roce. Jeho pohonnou jednotkou je dieselový ekologicky šetrný motor Daedong s výkonem 57,7 koní. Uživatel může volit mezi mechanickou, H-Shuttle, nebo hydrostatickou převodovkou s vazbou propojení otáček motoru s polohou pedálu pojezdu. Traktor s připojitelným pohonem 4 x 4, posilovačem řízení a poloměrem otáčení 261 cm je vybaven tovární klimatizovanou kabinou a vyhřívaným zadním oknem.     

Sympatický malý traktor

Malý kompaktní traktor Kioti CS2220 je poháněn tříválcovým dieselovým motorem Daedong s výkonem 21 koní. Stroj s mechanickou převodovkou umožňující řazení šesti rychlostí vpřed a dvou vzad disponuje tříbodovým závěsem, vývodovým hřídelem, jedním okruhem hydrauliky i spodní tažnou lištou. Traktor se sklopným ochranným rámem a pohonem všech kol jezdí maximální rychlostí 19,3 km/h, volitelné jsou buď travní, nebo šípové pneumatiky podle předpokládaného využití.*

1 - Kompaktní traktor Kioti CS2220 je poháněn tříválcovým dieselovým motorem Daedong s výkonem 21 koní

2 - Subkompaktní model Kioti CS2520 pracuje s výkonem 24,5 k a může být vybaven kabinou

3 -  Traktor Kioti DK6020 HST byl v rámci výstavních dní předán městu Pyšely

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down