Zavedenou tradici okořenil trojlístek novinek

V polovině září otevřely dveře svých provozoven v Roudnici nad Labem sesterské společnosti MEVA a. s. a MEVA-TEC s. r. o. Kromě nabídky širokého sortimentu na „dvoře“ si mohli zájemci prohlédnout výrobní a skladové prostory. Třešničkou na dortu byla bohatá tombola.

Tradice uvedených firem sahá až do konce 19. století, přesně roku 1892, kdy v Praze na Smíchově založil Josef Kutzer továrnu na výrobu plechového zboží pro potřeby domácností – od kbelíků na uhlí až po alpakové solničky. Provoz brzy odkoupila Akciová společnost pro průmysl zbožím kovovým. Podle zakládací listiny se historie současné společnosti MEVA začala psát 21. října 1898.

Vlastní výroba výhodou

„Prezentační akce, kdy k nám zveme obchodní partnery a další zájemce o náš sortiment, pořádáme již více než dvacet let, samozřejmě s výjimkou kovidové pauzy. Kromě tradičního programu představujeme také novinky včetně možnosti prohlídky výrobního a skladovacího zázemí,“ řekl nám marketingový ředitel firmy MEVA René Andres a pokračoval:

„Jednou z našich silných stránek je vlastní výroba. Na každých dnech otevřených dveří zdůrazňujeme kromě jiného trendy, jimiž se hodláme ubírat. Jsme především známí jako dodavatel výrobků pro odpadové hospodářství, tedy různé typy kovových, plastových i speciálních nádob na komunální, separovaný i nebezpečný odpad. Na polygonu si mohou zájemci prohlédnout funkci zapuštěných podzemních kontejnerů.“

Produkty i služby

V široké nabídce společnosti MEVA lze dále najít městský mobiliář v podobě různých laviček, pítek, odpadkových košů, stojanů na kola a dalších výrobků. Katalog obsahuje také potřeby pro vybavení dílen včetně olejového hospodářství, záchytných van a sudů až po propan-butanové spotřebiče v podobě hořáků, vařičů, zahradních topidel, grilů, příslušenství, dýchací techniku a další výrobky. K tomu přistupují služby v obrábění, lisování, kovotlačení, dělení a lakování včetně konstrukce, vývoje a výroby.

Společnost MEVA si podle René Andrese vytyčila do budoucna tři nové směry. První zahrnuje velké lisovací kontejnery na papír a kartonáž. Další má podobu prodeje a servisu komunální techniky pro různé typy nasazení, například elektromobilů, štěpkovačů, pracovních plošin nebo univerzálních nakladačů Avant.

„Třetí novinkou jsou elektrické kompostéry určené pro gastroprovozy, zejména školní jídelny a restaurace. Dokáží urychlit v porovnání s běžnými výrobky kompostovací proces až o 90 %. Podstatnou výhodou je optimální a rychlá hygienizace,“ uzavřel René Andres.*

Text a foto Jan Kroupa

Popisky k obrázkům:

1:

Na dnech otevřených dveří dominoval hlavní pilíř sortimentu MEVA pro odpadové hospodářství

2:

V prostoru polygonu přichystali pořadatelé praktické ukázky vyprazdňování podzemních kontejnerů

3:

Jednou ze tří letošních novinek jsou velkoobjemové lisovací kontejnery určené na papír a kartonáž

4:

MEVA nabízí také komunální techniku. Kromě jiného ukázala užitkový elektromobil EVUM aCar 4 x 4

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down