11.02.2013 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zametací technika, která nezklame

Společnost HANES s.r.o., je výhradním dovozcem zametací techniky BUCHER Schörling do České republiky a na Slovensko. Městům, obcím a firmám nabízí špičkové stroje, které nezklamou ani nejnáročnější uživatele. Švýcarský výrobce je lídrem v oboru, udává trendy a nabízí nejkvalitnější techniku. A to je dnes významná konkurenční výhoda.

Společnost HANES v současnosti nabízí kompaktní samojízdné zametače typu CityCat a zametací nástavby typů CityFant a OptiFant pro komerční podvozky. Flotila tak zahrnuje stroje všech kategorií s objemem zásobníku na smetky od jednoho do osmi metrů krychlových.

Specialista na uzoučké chodníčky

Nejmenším, nicméně však profesionálním zametacím strojem v řadě kompaktů je CityCat 1000 se zásobníkem na smetky o objemu jeden metr krychlový. Dodává se s řiditelnou přední nebo přední i zadní nápravou. Vybaven je dvěma kartáči na robustních ramenech, ovládaných nezávisle na sobě, jednotlivé funkce ovládá obsluha joysticky na ergonomickém panelu.
Celková výška stroje je necelé dva metry, šířka 1,1 m a kartáče je možno nastavit na záběr od 1000 do 2200 mm. Kompakt je tedy ideální do míst s omezeným přístupem, například v historických centrech měst. Poradí si však i s úklidem parkovišť u supermarketů a nezklame ani v nové zástavbě s úzkými chodníky. Na přání je možné jej vybavit různým příslušenstvím, včetně sypače, sněhového pluhu (kartáče), což umožní jeho celoroční využití.

Univerzální kompakt

Prostřední z trojice zametacích kompaktů, CityCat 2020 je v současnosti nejprodávanějším zametacím strojem ve své kategorii v Evropě. A tento primát drží i v Česku a na Slovensku.
Konstrukce i výkon motoru jej předurčují k univerzálnímu využití. Model SL se dvěma bočními kartáči má záběr až 2000 mm, model XL s třetím předním kartáčem až 2700 mm.
Zásobník na vodu má objem 300 l se systémem recyklace vody, tu ostatně nabízejí všechny modely.
Pohonná jednotka má dost síly i při těžkém nasazení, hydrostatický pohon umožňuje plynulé řízení pojezdové rychlosti v rozmezí 0–50 km/h a dva režimy jízdy. Přeplňovaný vznětový motor je nabízen v dvou variantách dle emisních norem: Euro 5 (včetně možnosti EEV) a nebo EuroMot3A. Ve spojení s hydrostatickým pojezdem a výkonovou hydraulikou dodává jen tolik výkonu, kolik je potřeba. Oproti konkurenci vyniká unikátním kloubovým řízením a nízkými provozními náklady. Důležité je, že zametá i v zimě, neboť přední kartáče a sací hubice na stroji zůstávají i při nasazení zimního příslušenství. Pro rok 2013 byla zmodernizovaná kabina pro posádku, nabízí více komfortu a ještě propracovanější ergonomii ovládacích prvků.

Do města i na silnice

Největším kompaktem je zametací stroj CityCat 5000. Určen je hlavně do městských ulic a pěších zón, ale uplatní se ale i na silnicích a větších prostranstvích. 3ířka stroje pouze 1,8 m, oboustranné zametání, skvělý výhled na pracovní agregáty, možnost volby natáčení obou náprav a hydrostatický pojezd garantují skvělou manévrovatelnost a účinnost. Pracovní záběr je od 2200 mm až do 3100 mm. Zásobník má objem 4 m3, objem nádrže na vodu 750l. Vznětový motor je opět nabízen v dvou variantách dle emisních norem: Euro 5 a nebo EuroMot3A, ve spojení s hydrostatickým pojezdem a hydraulikou dodává jen tolik výkonu, kolik je právě třeba. Tím výrazně snižuje provozní náklady, např. spotřeba paliva se pohybuje při práci mezi 7-9 l/Mth.
Prostorná, odhlučněná kabina s výborným výhledem nabízí řidiči potřebný komfort. Sklopná kabina a zásobník podstatně usnadňuje přístup ke všem agregátům při údržbě a servisu.

Zametací nástavby

Pro úklid měst, silnic, dálnic a velkých ploch jsou určeny zametací nástavby CityFant 5000, CityFant 6000 a OptiFant 8000, které se montují na komerční podvozky. K jejich přednostem patří zejména:
- Koncept oboustrannosti: Konstrukce a uspořádání komponentů do značné míry unifikuje nástavby s řízením a zametáním na levé či pravé straně, stejné jsou zametací agregáty velvo i vpravo, typy nástavbových motorů, ventilátorů a identické ovládání všech modelů.
- Pohon sestavy: Nástavba je poháněna buď samostatným nástavbovým motorem, nebo od podvozku. Pohon od podvozku může být typu Semi-hydrostat (hydrostatický pohon nástavby) nebo Full-hydrostat (hydrostatický pohon nástavby i pojezd podvozku v pracovním režimu). Jednou z výhod hydrostatického pohonu je redukce pojezdové rychlosti i pod 1 km/h.
- Zvýšení výkonu: Výstup vzduchu z ventilátoru je vyveden nad zásobníkem. Tímto opatřením a dalšími inovacemi se zvyšuje sací výkon bez navýšení spotřeby pohonných hmot.
- Kvalita práce: Válcový kartáč zametá i nečistoty ve stopě předního kola podvozku, což usnadňuje jejich nasátí. Sací hubice s přimetacím kartáčem se při práci vysune z obrysu do strany, polohu a míru vysunutí lze ovládat joystickem, řidič tak může ve zpětném zrcátku neustále kontrolovat její činnost.
- Vodní hospodářství: Ve všech kategoriích nabízejí stroje a nástavby BUCHER Schörling nejvíce vody na zkrápění. U všech strojů a nástaveb je k dispozici systém recyklace vody.
- Komfort a bezpečnost: Součástí řídicího systému je i ovládací panel v kabině. Řidič kontroluje parametry a může si provozní režim předem nastavit podle podmínek, uložit do paměti a znovu použít. Vyklápění zásobníku je bezpečné – řidič má k dispozici dálkový ovladač. Bezpečností vzpěra dovoluje zvolit čtyři úhly fixace vyklopení zásobníku.
- Ochrana ovzduší: Všechny nástavby i kompaktní stroje BUCHER Schörling mají nejvyšší účinnost pro zachycování pevných částic PM10 a PM2,5, certifikovanou dle jednotného testu EU|nited.
- Celoroční využití: Ke všem zametacím strojům je k dispozici bohaté příslušenství.
V zimě se uplatní výměnné systémy nástaveb.

Výhodná investice

Technika BUCHER Schörling nabízí nejvýkonnější a nejlepší parametry, je ale i obvykle nejnáročnější na pořizovací náklady. Vyšší investice je však vyvážena nejvyšší účinností a nízkými provozními náklady, což zaručuje rychlou návratnost. To mohou potvrdit všichni uživatelé bez rozdílu velikosti a regionu. Mezi významné reference patří například: Pražské služby, AVE, Marius Pedersen, MPS Kladno, KOMWAG, AB Facility, ŘSD, Van Gansenwinkel, Letište Praha, Bratislava, Košice, ale i podniky technických služeb v mnoha našich městech a obcích. K dobré pověsti výrobce a prodejce přispívá pohotový servis techniky, který je zajištěn v několika hodinách, včetně asistenčních služeb. Za pozornost stojí i možnost krátkodobého nebo dlouhodobého pronájmu zametací techniky.
Případný nedostatek investičních prostředků na pořízení techniky je možno řešit finančním leasingem, úvěrem anebo zmíněným pronájmem. Na čisticí stroje lze i v roce 2013 získat dotaci z evropských fondů. Společnost firma HANES, je v tomto směru připravena poskytnou poradenství prostřednictvím prověřených poradenských firem.

Popisek: Zametací nástavba OptiFant 8000 reprezentuje to nejlepší, co je na našem trhu v této kategorii k dispozici

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down