13.02.2018 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Základem technického parku jsou tři traktory stejné značky

V Kraji Vysočina v okrese Havlíčkův Brod se nachází město Ždírec nad Doubravou. Provoz, údržbu a opravy majetku města s 3200 obyvateli včetně sedmi místních částí zajišťuje od roku 2009 organizační složka Služby města Ždírec nad Doubravou. Od jejího zřízení došlo v posledních letech k výrazné modernizaci využívaného technického parku. Důležitou roli v něm hrají hned tři traktory John Deere s příslušenstvím vhodným pro celoroční využití.

„Služby města mají svého vedoucího a tři stálé zaměstnance, k nimž v sezóně přibývá několik brigádníků na méně kvalifikované veřejně prospěšné práce. Dříve si museli pracovníci vystačit s menší ne úplně profesionální technikou, situace se začala měnit k lepšímu až v průběhu roku 2009. Tehdy probíhaly v rámci zasedání městského zastupitelstva diskuze, kterou cestou se vydat. Zda údržbu a opravy majetku řešit větším využitím služeb, či si tyto činnosti zajistit vlastními silami. Vyhrála druhá varianta. Ta byla ovšem spojená s nutností obnovy a modernizace strojového parku. Navštívili jsme několik firem nabízejících komunální techniku a nakonec i na základě pozitivních referencí zakoupili ještě v průběhu roku 2009 první traktor John Deere, a to model 3520 (tříválcový dieselový motor s výkonem 36 k),“ vzpomíná bývalý vedoucí Služeb města Ždírce nad Doubravou a nynější místostarosta města Ing. Bohumír Nikl.

Po prvním přišly další

První traktor dodala do Ždírce společnost STROM PRAHA prostřednictvím svého prodejního a servisního střediska, které má své sídlo v nedalekých Habrech. Po dobrých zkušenostech s prvním traktorem i servisem zakoupili ve Ždírci v roce 2011 zahradní traktor John Deere X748 (mezinápravové sečení se záběrem 122 cm, hydrostatická převodovka, výkon motoru 24 k) a v roce 2015 přibyl třetí, tentokrát kompaktní traktor John Deere 2520 (hydrostat, výkon motoru 26 k) s pracovními adaptéry na zimní údržbu komunikací a letní sečení travnatých ploch. Ten byl v loňském roce nahrazen o něco novějším výkonnějším kompaktním modelem 3038R.*

Více v časopisu Komunální technika 2/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down