24.09.2018 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zajištění údržby je nyní nesrovnatelné s minulostí

Severně od Prahy na pravém břehu Vltavy se nachází obec Větrušice. Právě umístění zástavby částečně ve svahu nad řekou ovlivňuje náročnost údržby obecních pozemků a především zimní údržbu místních komunikací. Včasné a kvalitní zajištění potřebných pracovních úkonů se neobejde bez odpovídající techniky a nejinak tomu je i ve Větrušicích. Zde se situaci rozhodli řešit před více než dvěma roky nákupem nového komunálního traktoru vybaveného potřebnými pracovními adaptéry.

„Při výběru nové techniky jsme museli zohlednit naše finanční možnosti, ale zároveň přihlížet ke specifikám prací v našem katastru a těmi jsou hlavně svažitost terénu a časté zatáčky na komunikacích s mnohdy omezenou průjezdností. Museli jsme se smířit s tím, že flotilu speciálních strojů na jednotlivé činnosti zkrátka pořídit nemůžeme, byť na trhu je mezi nimi skutečně velký výběr. V úvahu pro naše potřeby připadal univerzální stroj, který by zastal veškeré práce během celého roku.

Nakonec zvítězil komunální traktor John Deere 3033R s klimatizovanou kabinou a příslušnými pracovními adaptéry. Pro zimní údržbu komunikací je vybaven čelní sněhovou radlicí a rozmetadlem posypových materiálů, po zbytek roku jej využíváme při transportu bioodpadů v agregaci s přívěsem, kdy sváží jedenkrát týdně pytle s bioodpadem od jednotlivých nemovitostí,“ popisuje starostka obce Větrušice Petra Šefčíková celoroční náplň práce traktoru.

Traktor v obci pracuje od konce prvního pololetí roku 2016 a má za sebou více než 400 motohodin. Kromě již zmiňovaných činností jej obec využívá při transportu materiálů, nářadí nebo při kulturních a sportovních akcích, kde se obratný stroj s přívěsem vždycky hodí při převozu stolů, lavic a dalšího vybavení.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down