26.07.2016 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Žací stroj pro velká sousta

Z osmi místních částí se skládá obec Pluhův Žďár ležící zhruba 13 kilometrů severozápadně od Jindřichova Hradce. První písemná zmínka o zdejší tvrzi vlastněné Pluhem z Rabštejna pochází z konce 13. století. Dnes tady žije na katastrální výměře 33 km2 kolem šesti set obyvatel. Pořídili si zde žací stroj MA.TRA. 350.

„Novinka z konce roku 2014, model 350 s hydrostatickým pohonem všech čtyř kol, je primárně žací stroj se sběrem pro údržbu rozlehlých ploch, sekundárně potom nosič nářadí. Díky tomu se může stát celoročním pomocníkem měst a obcí,“ vysvětluje produktový manažer dovozní firmy MALCOM CZ, s. r. o., Jakub Vaňásek.

Pohonnou jednotkou je dieselový čtyřválec Yanmar o objemu válců 2,2 l a s výkonem 44 k. Díky uložení na silentblocích došlo k výraznému snížení vibrací a hlučnosti motoru. Štěrbinový chladič s reverzním ventilátorem přispívá nejen k účelu, kvůli němuž byl konstruován, ale i k dokonalému čištění. Jednostupňová hydrostatická převodovka zaručuje rychlost stroje až do 20 km/h.

Každé ze čtyř kol má svůj hydromotor a prokluz hlídá automatická uzávěrka diferenciálu. Natáčejí se kola zadní nápravy; vnitřní poloměr otáčení je pěkných 0,62 m. K pohodlí obsluhy přispívá například odpružená sedačka, posilovač řízení a pedály se servoposilovačem. Možné je osazení stroje kabinou s vytápěním a ventilací či klimatizací.

„Protože chceme, aby byla technika produktivní a dobře fungovala, sázíme na kvalitu. V každé místní části máme jeden kontejner a s údržbou zeleně si dnes poradí jeden člověk. Pokud jsme s původním traktůrkem dokončili práci v poslední místní části a hned museli nastoupit na tu první, dnes máme 12 hektarů posekaných díky produktivitě techniky a rychlým přejezdům zhruba za tři dny,“ uzavírá zaměstnanec obce Pluhův Žďár Vratislav Ondřej.*

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2016)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down