WATENVI souběžně s URBIS INVEST

V termínu od 25. do 27. května 2010 se Mezinárodní vodohospodářský a ekologický veletrh WATENVI poprvé uskuteční zároveň s Mezinárodním veletrhem investičních příležitostí, rozvoje regionů, komunálních technologií a služeb URBIS INVEST. Propojením těchto vysoce odborných veletrhů dochází k vytvoření komplexní platformy pro prezentaci a řešení problematiky rozvoje podnikání, regionů, měst a obcí s širokou nabídkou technologií, výrobků a služeb.

 

WATENVI zahrnuje Mezinárodní vodohospodářskou výstavu VODOVODY-KANALIZACE, kterou pořádá Sdružení oborů vodovodů a kanalizací SOVAK ČR, a Mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO.

 

Tímto sloučením vzniká synergický efekt široké vzájemně se doplňující nabídky vystavovatelů, kteří prezentují investiční příležitosti a zároveň řeší současné potřeby komunální sféry – jedná se o soustředěnou nabídku měst a obcí, ale také nabídku služeb, výrobků a technologií pro města a obce. Vzniká tak unikátní platforma pro prezentaci a setkání odborníků z oblasti rozvoje regionů, měst a obcí se zástupci komerční sféry. Tato třídenní odborná akce se bude konat v novém unikátním pavilonu P, který svou kapacitou nahradí dosud užívané tři haly.

 

Hlavními tématy jsou Vodohospodářství, Zpracování a využití odpadů, Environmentální technologie, Komunální technika. Díky synergickému propojení vzájemně se doplňující nabídky vystavovatelů a odborných akcí, které v rámci obou veletrhů proběhnou, půjde bezpochyby o jedno z největších setkání představitelů státní správy, regionů, měst a obcí se zástupci komerční sféry, investory, podnikateli z České republiky, ale i ze zahraničí.

 

Veletrhy Brno a.s. navíc připravily řadu výhod v podobě programu BENEFIT. Smyslem tohoto „ekonomického balíčku“ je snížení konkrétních nákladů účasti na veletrhu formou akčních cen a bonusů. Patří do něj například využití firemních pozvánek pro vystavovatele zdarma, sleva z pronájmu reklamních nosičů a jiné výhody. Pro nově vystavující firmy je připraven program START, který nabízí výhody pro vystavovatele, kteří se budou na veletrhu prezentovat poprvé. Další výhodou je snížení administrativní zátěže spojené s veletržní účastí.

 

Minulého ročníku veletrhu WATENVI se zúčastnilo 241 vystavovatelů ze 37 zemí. Přestože se  konal v prostředí ekonomické krize, zúčastnilo se jej 20 % nových vystavovatelů. Do Brna přijela také řada obchodních delegací ze střední a východní Evropy, oficiální účast na veletrhu měly saské firmy. Úspěšný byl nový projekt Business Point, na kterém své obchodní partnery hledaly delegace ze Francie, Španělska, Itálie, Bulharska, Rumunska a Chorvatska.

 

Celý článek je otištěn v čísle 2/10 časopisu Komunální technika.

Autor:  Redakce

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *