Významný milník s pořadovým číslem 1 800 000

Závod Suzzara v italské Mantově je vyhlášeným výrobcem lehkých užitkových vozidel. Je domovem modelu IVECO Daily, který se neustále zdokonaluje, zavádí mnoho inovací a novinek v oboru a současně zůstává věrný své „DNA“.

Svou všestranností dodávka Daily vyhovuje specifickým požadavkům zákazníků. Díky tomu slaví úspěch na trhu a sedmitunový model je lídrem v segmentu vozidel s vysokou nosností. Nyní Daily ještě více upevnilo svou vůdčí pozici v oblasti udržitelných dopravních řešení plnou elektrifikací celé modelové řady.

Inovace nekončí

Jubilejní 1 800 000. vůz je nové eDaily, elektrické dvojče ikonického Daily, ve verzi s kabinou, montované v Suzzaře a elektrifikované v závodě v Brescii. Fulvio Carillo, ředitel závodu IVECO Suzzara, uvedl: „Toto číslo svědčí o úspěchu vozidla Daily, které se v závodě v Suzzaře vyrábí již více než 45 let. Jeho přednostmi jsou zejména všestrannost a efektivita, za které bylo opakovaně oceněno.“

Přes pevnou pozici vozidla Daily IVECO neustále zavádí inovace u palubních technologií a dalších funkcí v kabině a rozšiřuje současně portfolio služeb. Od roku 2007 závod pracuje podle specifického výrobního systému, jehož cílem je nulová poruchovost, plýtvání a nehodovost. Zahrnuje proces neustálého vývoje, zaměřený na zapojení každého operátora do výrobního procesu.

Sázka na elektriku

1 800 000. vozidlo bylo dodáno přednímu britskému supermarketu Tesco a stalo se tak součástí jeho vozového parku, který zahrnuje 571 elektrifikovaných vozidel. Tesco využívá IVECO Daily od roku 2010, také dílky ideálnímu poloměru otáčení ve své třídě, který je ideální pro městský rozvoz.

Tesco si pro přechod na ekologickou dopravu vybralo model eDaily s nulovými emisemi. Elektromotor poskytuje výkon 140 kW a točivý moment 400 Nm. Díky schopnosti rychlého nabíjení při 80 kW lze za půl hodiny 35 km dojezdu.*

Foto archiv/IVECO