Významného milníku dosáhl dub letní

Loni v říjnu zasadila společnost ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi již miliontý strom. Stalo se tak v rámci grantového programu ŠKODA Stromky, který byl zahájený v roce 2007.

Firma se navíc v rámci řady dalších projektů komplexně věnuje udržitelnosti a ochraně životního prostředí také ve svých zahraničních lokalitách.

Každý vůz = jeden strom

Maren Gräf, členka představenstva ŠKODA AUTO za řízení lidských zdrojů, zdůraznila: „Za každý vůz dodaný v České republice vysazujeme jeden strom a aktivně se tak zapojujeme do obnovy lesních porostů. Současně touto iniciativou přispíváme k podpoře druhové rozmanitosti. Těší mě, že se nám podařilo zasadit již miliontý strom a dlouhodobě tak přispíváme k ochraně životního prostředí v domovině společnosti. Udržitelnost pro nás hraje rozhodující roli při transformaci a je pevně zakotvená v naší strategii NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030.“

Miliontým stromem se stal dub letní, který byl v parku Tří císařů v Mladé Boleslavi slavnostně zasazený za přítomnosti zástupců společnosti ŠKODA AUTO, města Mladá Boleslav a Nadace partnerství. Následovaly výsadby v lokalitách u dalších českých závodů. Druhý milion načala sazenice jinanu dvoulaločného v zámeckém parku ve Vrchlabí spolu s jírovcem maďalem v Solnici nedaleko od závodu v Kvasinách.

Celorepublikový projekt

Do konce roku 2021 tak bylo vysazeno 1 093 000 nových stromů na více než 170 místech. Celková rozloha odpovídá 347 fotbalovým hřištím, tedy 227 hektarům nového lesa. Do projektu je zapojených 190 partnerů z celé České republiky.

Výsadba probíhá ve spolupráci s Nadací partnerství na základě každoročně vyhlašovaného grantového programu. Žádosti mohou podávat města, obce, neziskové organizace, školy, národní parky a dalších instituce. Projekty vybírá komise složená ze zástupců společnosti ŠKODA AUTO a Nadace partnerství.

Podpořené organizace si stromky samy pořizují. ŠKODA AUTO hradí náklady na sazenice a poskytuje pět procent z vyplacené dotační částky na údržbu a zalévání. Od roku 2017 se do této iniciativy mohou zapojit také prodejci a zákazníci značky ŠKODA. Jen loni bylo tímto způsobem podpořených 36 žádostí.

Od roku 2016 ŠKODA AUTO provozuje webové stránky www.hlaslesa.cz, kde je možné výsadby registrovat a následně tak zjistit, kde se již „stromky ŠKODA“ v České republice nacházejí.*

Foto archiv/ŠKODA AUTO

Popisek k obrázku:

Michal Kadera, vedoucí vnějších vztahů společnosti ŠKODA AUTO, Jan Bečvařík, vedoucí plánování a koordinace firmy a Robin Povšík, náměstek primátora města Mladá Boleslav (zleva), při sázení miliontého stromu v mladoboleslavském parku Tří císařů

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down