11.07.2014 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Významné výročí oslavila firma uvedením novinek

Doba 45 let působení na trhu je bezpochyby dobrým důvodem k oslavě. Právě takovéto výročí slaví v letošním roce firma VARI. A pro uživatele jejích produktů je jedině dobře, že ani po téměř půlstoletí neustrnula ve vývoji. Je to jasně patrné i z výčtu novinek připravených pro tento kalendářní rok.

Zřejmě největší letošní novinkou ve stavebnicovém systému VARI je nová pohonná jednotka s vlastním motorem VARI XP – 200 (1). Čtyřtaktní motor o obsahu 196 ccm s litinovou vložkou válce a výkonem 6 koní bude letos agregován s bubnovou sekačkou Agatha, která je cenově nejdostupnějším strojem v sortimentu. Ekologický motor se vyznačuje nízkou spotřebou paliva okolo 0,8 l/Mh. Motor se snadným startováním disponuje vysokým točivým momentem přes 10 Nm. Je vybaven integrovaným antivibračním systémem, řídítka jsou nastavitelná výškově a stranově z místa obsluhy.  

Transformací prochází bubnová sekačka Lucina. Nová generace těchto strojů se mění z jednoúčelových v multifunkční akční nosiče. Lucina MAX (2) může od letošního roku pracovat kromě bubnového žacího ústrojí se záběrem 62 cm také v agregaci s mulčovacím adaptérem s pracovním záběrem 53 cm. Do budoucna k těmto variantám přibudou další tři adaptéry. Multifunkční Lucina MAX je poháněna buď motory Briggs & Stratton 850 Series, nebo Honda GCV 190. K dispozici má obsluha dvě rychlosti pojezdu, nový prostorový rám je tužší o 30 procent. Patentem je unikátní propojení s adaptéry pomocí drážkovacího hřídele. Tento stroj je na trhu od letošního května.

Loňská úspěšná novinka, bubnová sekačka Agatha (3)vstupuje do letošní sezóny s rozšířenými možnostmi motorizace. Dosud mohla být sekačka agregována pouze s motorem Briggs & Stratton 675 Series, od letošního roku může stroj pohánět i motor VARI XP – 200, nebo Honda GCV 160.

Do stavebnicového systému VARI je zapojitelný nový adaptér zahradního biodrtiče KAJMAN – 55 (4), který zvládne drcení větví do průměru 5,5 cm. Jeho široký vkládací otvor umožňuje zpracování i rozvětveného materiálu. Obsluha může volit mezi dvěma velikostmi sít a získat tak štěpku o velikosti 5, nebo 15 mm. Zařízení je určeno pro všechny převodové skříně DSK-316 všech modifikací.

Novinkou letošního roku jsou i dva modely štípaček VARI 16 TON SUPER FORCE a VARI 20 TON SUPER FORCE (5). Tyto profesionální vertikální hydraulické štípací stroje pracují s tlakem 16, popřípadě 20 tun. Zpracovávají polena o délce jednoho metru. Cenově atraktivní stroje se stabilním rámem a robustním štípacím klínem jsou vybaveny přídavným ramenem s hydraulickým zvedáním polen.* 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down