24.08.2021 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Významná pomoc jihomoravským obcím

V reakci na následky ničivého tornáda, které koncem června zasáhlo obce na Hodonínsku a Břeclavsku, poskytla společnost Doosan Bobcat EMEA, výrobce stavebních strojů se sídlem v Dobříši, finanční i materiální pomoc. Přidali se i zaměstnanci.

První poskytnutý stroj, smykem řízený nakladač Bobcat, putoval na Moravu hned následující den po zásahu tornáda, a to prostřednictvím hasičského záchranného sboru v Příbrami.

„Díky rychlé a flexibilní reakci společnosti Doosan Bobcat jsme byli schopni doplnit chybějící techniku a téměř okamžitě ji poslat tam, kde byla potřebná nejvíc. Firemní podporu jsme využili i o následujícím víkendu, kdy nám zaměstnanci pomáhali se servisním zásahem u jednoho z našich strojů,“ řekl plk. Ing. Tomáš Horvát, Ph.D., ředitel územního odboru Příbram, rada HZS Středočeského kraje.

Následně firma poslala na Moravu další pětici strojů včetně operátorů, kteří v Moravské Nové Vsi pomáhali téměř dva týdny nejen s odklízecími, ale především se stavebními pracemi. Společnost Doosan Bobcat také přispěla odesláním finančního daru v hodnotě jednoho milionu korun prostřednictvím humanitární organizace ADRA. Vedle oficiální firemní podpory se do pomoci zapojili i sami zaměstnanci, a to jak finančně, tak osobně přímo na místě. Chvályhodný přístup!*

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down