21.10.2015 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyvážecí vleky pro správce menších lesů

V současné době je v lesním hospodářství přibližně 60 procent lesů ve stáří 20 až 50 let. Tyto lesy je nutné kultivovat, to znamená zajistit prořezávání, čištění, těžbu nevhodných dřevin a další činnosti. Při těchto operacích je důležité nepoškodit lesní porosty a nenapáchat velké škody. Pro tuto činnost je ideální lehká a obratná technika, která se dokáže pohybovat v lese bez vážnějšího poškození lesních porostů a stromů, které jsou zdravé a budou dále růst.

Z lesa se dnes využívají  i nevhodné dřeviny, větve a další odpad, tím že se sváží na hromady k lesním cestám a tam se štěpkují. Univerzální technika není vždy tou nejlepší volbou, a proto se na trhu stále více uplatňují malé a střední vyvážecí vleky s vlastním nakladačem. Společnost Ittec získala zastoupení na ověřené a cenově zajímavé estonské vyvážečky Country, které přesně zapadají do již zmíněné technologie údržby lesních porostů.

Vyvážecí vleky Country jsou lehké, úzké a dají se připojit za malotraktory s šířkou 1,2 metru, a tím se tato souprava stává velice obratným pomocníkem pro odvoz rostlinného materiálu z probírek určeného pro štěpkování. Vyvážecí vleky Country se dodávají s nosností  1,5 t, 3 t a 5 t a jsou vhodné pro menší samosprávné celky, jako jsou obce, menší města, soukromí zemědělci, soukromí vlastníci lesů a v neposlední řadě službaři, kteří pro tyto subjekty lesy udržují.*

Více v časopisu Komunální technika 10/2015

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down