18.04.2019 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyvážecí vleky pro správce menších lesů

V současné době je v lesním hospodářství přibližně 60 procent lesů ve stáří 20 až 50 let. Tyto lesy je nutné kultivovat, to znamená zajistit prořezávání, čištění, těžbu nevhodných dřevin a další činnosti. Při těchto operacích je důležité nepoškodit lesní porosty a nenapáchat velké škody. Pro tuto činnost je ideální lehká a obratná technika, která se dokáže pohybovat v lese bez vážnějšího poškození lesních porostů a stromů, jež jsou zdravé a budou dále růst.

Z lesa se dnes využívají  i nevhodné dřeviny, větve a další odpad, tím že se sváží na hromady k lesním cestám a tam se štěpkují. Univerzální technika není vždy tou nejlepší volbou, a proto se na trhu stále více uplatňují malé a střední vyvážecí vleky s vlastním nakladačem. Společnost Ittec zastupuje na tuzemském trhu ověřené a cenově zajímavé estonské vyvážečky Country, které přesně zapadají do již zmíněné technologie údržby lesních porostů.

V šesti nosnostech

Vyvážecí vleky Country jsou lehké, úzké a dají se připojit za malotraktory s šířkou 1,2 metru, a tím se tato souprava stává velice obratným pomocníkem pro odvoz rostlinného materiálu z probírek určeného pro štěpkování. Vyvážecí vleky Country se dodávají s nosností  1,5 t, 3 t,  5 t, 7 t, 9 t a 11 t a jsou vhodné pro menší samosprávné celky, jako jsou obce, menší města, soukromí zemědělci, soukromí vlastníci lesů a v neposlední řadě poskytovatelé služeb, kteří pro tyto subjekty lesy udržují.

Soupravy přesně podle požadavků

Společnost Ittec nabízí pro náročnější klientelu možnost dodání a úpravy vyvážecí soupravy na míru. Konkrétně se jedná o přestavbu a úpravu malotraktorů a traktorů tak, aby byly uzpůsobeny pro náročnou práci v lese. Pro tyto případy nabízí společnost Ittec svým zákazníkům malotraktory Kioti, které se v kombinaci s vyvážečkami Country již osvědčily a fungují v desítkách provozů.

Více v časopisu Komunální technika 4/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down