14.05.2014 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Využití kvalitní techniky přináší úspory

S mottem „Krásné a čisté město pro spokojené obyvatele“ pracuje firma SOTES Sokolov spol. s r. o. Kromě jiných činností spadajících do kompetence městských technických služeb zajišťuje pro město Sokolov a jeho okolí také svoz komunálního a separovaného odpadu. Velkým pomocníkem jsou v tomto ohledu svozové nástavby, které do Sokolova dodala společnost PROFI TRUCK CZECH.

Na svoz odpadů bývá nasazeno denně čtyři až šest posádek a v záloze je i náhradní souprava, která vyjíždí v případě poruchy. Těch ovšem díky kvalitě podvozků a svozových nástaveb příliš nebývá.

Ke zmiňovaným podvozkům Mercedes-Benz a MAN zvolili v Sokolově v posledních letech agregaci nástaveb GEESINK NORBA s kapacitou 7 a 16 m3. „Jde o hodně technicky vyspělé a bezporuchové svozové nástavby s jednoduchým servisem. Díky jejich konstrukci využívající žebrování jde o zařízení s vysokou životností. První nástavba GEESINK začala v Sokolově pracovat již v roce 2006, má tedy za sebou téměř devět let provozu a stále bez problémů slouží. Musím ovšem zdůraznit, že od té doby udělal dodavatel velký technický skok kupředu a nástavby stejné značky, které jsme v rámci výběrového řízení zakoupili v loňském roce, jsou ještě lepší a technicky vyspělejší,“ říká Josef Düringer, který má ve společnosti SOTES dopravní prostředky a mechanismy na starosti.* 

Více v časopisu Komunální technika 4/2014

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down