21.07.2009 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstavní a prodejní dny skončily úspěchem

Pořadatelé jedenáctého ročníku výstavních a prodejních dnů Some v Jindřichově Hradci si rozhodně nemohli stěžovat na nedostatek zájmu návštěvníků, ať již pocházeli z řad zemědělců, komunální sféry, nebo měli zájem o lesní či stavební techniku. Mezi desítkami vystavených strojů si každý našel to své.

Těžko lze v jednom příspěvku popsat celou nabídku techniky vhodné pro komunální využití, která se v Jindřichově Hradci prezentovala. Nechyběly v ní výkonnější traktory Same a Lamborghini agregované například s produkty značek AB Bohemia, Agrometall nebo Orsi, zametací stroje zastupovaly modely Ravo a Mathieu. Pro obce a města obhospodařující obecní lesy byla určena nabídka lesních fréz Fae vhodných k likvidaci klestu, pařezů i pro pruhovou přípravu půdy nebo úpravu lesních cest. Uplatnění najdou i jednodušší modely vyvážeček, z nichž například značka Kranman nabízí typy agregovatelné i s malotraktory, případně čtyřkolkami. Velký zájem vzbuzovala též technologická linka na zpracování bioodpadu italské značky Pezzolato (podrobněji se o ní dočtete v tomto čísle v rubrice Téma měsíce).
Lídrem ovšem zůstávají mezi nabízenou komunální technikou bezesporu malotraktory BCS. Ty se představily s řadou známých modelů, která, jak nám sdělil produkt manažer Jan Matoušek, bude pro letošní rok ještě rozšířena. „Půjde o novou řadu malotraktorů BCS Valiant, kterou mohli vidět poprvé návštěvníci veletrhu v italské Bologni.
Dosud se traktory Valiant vyráběly s maximálním výkonem motoru 47 koní a hmotností 1200 kg, nové modely budou mít hmotnost 1500 kg a budou osazeny tříválcovými motory VM o výkonu 49 a 56 koní. Budou vyráběny v klasické i kloubové verzi s novým designem. Nebude u nich chybět otočné řízení a výkonnější hydraulický systém umožňující větší zdvih. Dá se říci, že vhodně doplní mezeru mezi dosud vyráběnými řadami malotraktorů Valiant a Volcan.“
Novinkou bylo mezi vystavenými stroji speciální rameno Bomford Microklippa určené na zastřihávání živých plotů a dřevin s možností agregace na zadní nebo přední tříbodový závěs. Vhodným nosičem jsou traktory s minimálním výkonem 25 koní. Pohon ramene je řešen od hydrauliky traktoru, přičemž hydraulické čerpadlo by mělo mít průtok 16 až 22 l/min. Lišta plotostřihu pracuje se záběrem 1,2 nebo 1,5 metru a lze s ní udržovat dřeviny do průměru 25 mm s plně automatickým nastavením střihu.

(pal)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down