20.10.2015 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava Země živitelka proběhla i letos v tradičním duchu

Letošní 42. ročník agrosalonu Země živitelka se uskutečnil na přelomu srpna a září v Českých Budějovicích a i tentokrát se držel zavedeného osvědčeného scénáře. Přehlídku zemědělské, komunální a zahradní techniky doplnil každoroční jarmark s bohatým odborným i kulturním programem.

Českobudějovické výstaviště patří u příležitosti agrosalonu samozřejmě především zemědělcům a oslavám dožínek, ale svůj prostor dostává ve výstavních expozicích i komunální technika. Koneckonců řada vystavovatelů má ve své nabídce zemědělskou mechanizaci i stroje vhodné pro komunální sféru.

Vystavovatelů a spoluvystavovatelů z 19 zemí se letos představilo 441, doplnilo je 104 obchodníků. Jelikož nových vystavovatelů oproti loňskému ročníku přibylo, dá se hovořit o zvýšeném zájmu o tuto akci, která bezesporu v oboru patří mezi největší a nejoblíbenější v České republice. Každoročně ji navštíví okolo sta tisíc návštěvníků. I letošní ročník představil exponáty soutěžící o Zlatý klas. Soutěž vyhlašuje ministerstvo zemědělství prostřednictvím Výstaviště České Budějovice a jedním z posuzovaných oborů je i mechanizace.*

Více v časopisu Komunální technika 10/2015

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down