Vysoké ambice v oblasti elektromobility

Renault Trucks představil své nové ambice v oblasti elektromobility s nabídkou zaměřenou na komplexní podporu svých zákazníků, která nese název E-Tech.

Výrobce již několik let nabízí řadu elektrických nákladních vozidel, která se neustále rozšiřuje, což odráží stoupající objemy těchto prodaných vozidel: v roce 2021 bylo dodáno 249 elektrických nákladních vozidel a dalších 613 bylo objednáno.

Renault Trucks v dnešní době zintenzivňuje práci na své strategii a zvyšuje své ambice. Výrobce plánuje, že do roku 2030 budou elektrická vozidla představovat 50 % jeho objemu výroby a do roku 2040 bude 100 % prodaných vozidel uhlíkově neutrálních.

V rámci podpory těchto ambicí vstupuje značka Renault Trucks do nové éry a přináší nabídku, která má dopravcům poskytovat komplexní podporu při jejich přechodu na uhlíkovou neutralitu. Tato nová nabídka pod názvem E-tech je zaměřena na komplexní podporu zákazníků a nahrazuje současnou nabídku elektrických vozidel Z.E

Partner pro dekarbonizaci

Nabídka Renault Trucks E-Tech zahrnuje kompletní řadu vysoce výkonných elektrických vozidel a všestrannou podporu pro zákazníky při jejich energetickém přechodu, počínaje nákupem až po monitorování provozu jejich elektrických nákladních vozidel. Tato komplexní podpora je rozdělená do čtyř fází:

  1. Počáteční fáze, při které Renault Trucks pomáhá zákazníkům sestavit plán dekarbonizace, analyzovat a definovat jejich potřeby. Výrobce poskytuje své odborné znalosti v dostupných řešeních na trhu a s ohledem na možná omezení zákazníků.
  2. Druhá fáze je založena na rozboru aktivit zákazníka, včetně analýzy vozového parku, tras a dostupné elektrické infrastruktury v daném místě. Využitím simulačních nástrojů jako je simulátor snižování emisí uhlíku a simulátor dojezdu, pomáhá při rozhodování a monitorování jejich činnosti. Po tomto rozboru Renault Trucks poskytne zákazníkovi podrobné doporučení, které zahrnuje plán uvedení do provozu a plán snížení emisí na nejbližší roky.
  3. V další fázi Renault Trucks naprojektuje proces dekarbonizace jako nový ekosystém elektromobility. Řešení zahrnuje nabídku financování, která bere v potaz lokální a státní dotace, zahrnuje konfiguraci kompletního nákladního vozidla včetně nástavby a příslušenství, nabíjecího zařízení, smlouvy o údržbě atd. V této fázi pak značka zapůjčí zákazníkovi vozidlo, aby bylo možné jej otestovat v reálných podmínkách a provozu.
  4. V závěrečné fázi poskytne Renault Trucks zákazníkovi podporu při zajištění instalace nabíjecích zařízení v dané lokalitě, školení řidičů a správy vozového parku apod. V neposlední řadě je Renault Trucks a síť jeho autorizovaných servisů připravena monitorovat vozový park zákazníka prostřednictvím propojených služeb. Ty zahrnují monitorování stavu nabíjecích zařízení, sledování jízd a spotřeby a vytváření návrhů na optimalizaci, doporučením tras a optimálním plánem údržby.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down