12.08.2013 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vysoká kvalita podložená dlouholetou tradicí

Jak jsme vás informovali už loni, oslavila rakouská firma Franz Hauer GmbH & CoKG padesáté výročí výroby čelních traktorových nakladačů. Tento významný evropský producent v tradici dále pokračuje a díky tomu, že si stále velmi zakládá na kvalitě svých výrobků a při jejich vývoji dokáže velmi dobře zúročit dlouhodobé zkušenosti a skloubit je s požadavky zákazníků, nepociťuje v posledních letech propad výroby tak, jako mnohé jiné firmy.

Nakladače Hauer jsou dnes lídrem trhu, co se kvality, technické vyspělosti, životnosti a ekonomické výhodnosti týká. Za dva roky, co jsou na českém trhu zastupovány firmou HS+, Ing. Radek Sláma, si získaly i zde významné postavení a našly řadu spokojených zákazníků.
Podívejme se podrobně na základní konstrukční prvky nakladačů Hauer, kterými vynikají nad konkurencí.

Nejtužší profil na trhu
Základem každého nakladače je profil výložníku. Hauer u své nové prémiové řady POM-VX používá uzavřený profil „C+J“, který je dnes nejtužším na trhu a současně umožňuje velmi snadný přístup k trubkám hydraulického vedení, které jsou uchyceny na spodní ploše výložníku a skryty pod L-profily. V případě potřeby stačí povolit deset matiček a celé hydraulické vedení je odkryté a přístupné. Díky umístění hydraulických trubek na spodku výložníku může být profil absolutně uzavřený, což zvyšuje jeho tuhost a také životnost.
Profily jsou zakončeny na obou koncích vyvařenými výkovky s pouzdry. Na zadním konci výložníku je náklopné kalené pouzdro, které spolu s náklopnými pouzdry v hydraulických zvedacích válcích umožňuje propružení výložníku při stranovém namáhání nakladače, aniž by docházelo k vymačkávání výložníku a jeho čepů.
Na předním konci jsou pak pouzdra bronzová, která spojují výložník s unikátní třikrát uloženou ojnicí. Ojnice jsou výkovky a spolu s vhodně umístěnými mechanickými paralelogramy zaručují vynikající vyrovnávání pracovního nástroje při zvedání a spouštění nakladače. V nezávislých testech dosáhl nakladač Hauer absolutně nejlepších hodnot tohoto parametru. Udržování pracovního nástroje ve vodorovné rovině je velmi důležité především při práci s paletizačními vidlemi nebo pracovním košem.

Ve prospěch kvalitní práce
Dalším unikátním řešením jsou stabilizátory výložníku. Příčná trubka výložníku je umístěna hodně nízko, aby umožnila ideální výhled do pracovního prostoru a zároveň vytvořila větší volný prostor pro čelní tříbodový závěs, upínací desku nebo závaží. Tato příčná trubka je pomocí výztuh – stabilizátorů spojena s dalšími dvěma trubkovými díly, které procházejí celým profilem ramen. Tato konstrukce zajišťuje rovnoměrné rozdělení zatížení a vysokou stabilitu.
K velkým přednostem nakladačů Hauer patří detailně promyšlený systém upínacích konzolí konstruovaný s důrazem na zachování plného úhlu natočení kol a dobré přístupnosti všech maznic při údržbě.
Jedinečný upínací systém nakladače s názvem Top-Block byl vyvinut s důrazem na zachování optimálního výhledu z traktoru a jednoduchého a rychlého připojení a odpojení nakladače. Tento systém pracuje na principu samouzamykání klínových ploch, což znamená, že čelní nakladač je tím tužší, čím je náklad těžší. Ještě větší komfort poskytuje systém Top-Block K-II s poloautomatickým uzavíráním.

Klient nade vše
Všechny tyto konstrukční prvky ve spojení s „hauerovským“ standardem, kterým je „absolutní“ vymezení vůlí v uloženích, jsou základem velmi dlouhé životnosti nejen nakladačů, ale i všech dalších výrobků. To, že Hauer standardně používá tyto výrobně nákladné konstrukční prvky, svědčí o jediném – že je zde zákazník opravdu na prvním místě.
Díky zkušenostem a velmi dobré organizaci výroby „pod jednou střechou“ ve Statzendorfu jsou navíc jeho výrobky cenově srovnatelné s konkurencí, která ovšem v parametru užitné hodnoty zaostává. Zkušenosti z českého trhu potvrzují, že kdo si jednou koupil Hauera, již značku nemění!

Široká paleta adaptérů
Díky dlouholeté tradici výroby čelních nakladačů a dobrým vztahům s výrobci traktorů dnes firma Hauer nabízí čelní nakladače téměř na všechny známé typy traktorů. V dnešní době, kdy jsou traktorové nosiče stále více využívány v komunální sféře, čelní nakladač dále značně rozšiřuje možnosti použití traktoru. Díky velmi široké paletě pracovních adaptérů Hauer může traktor vybavený čelním nakladačem nahradit i několik jednoúčelových strojů.
V sortimentu pracovních adaptérů jsou například různé typy pracovních lopat nebo vidle na odpadky. Pro práci v lese je v nabídce lesní lopata, rampovací štít a kleště na kulatinu s rotátorem. Dále se nabízí několik typů paletizačních vidlí včetně vysokozdvižných a závěsný hák. Velmi zajímavým adaptérem je pracovní koš, který dokáže v mnoha případech nahradit vozidlo s pracovní plošinou. Pro použití s pracovním košem musí být ale nakladač vybaven bezpečnostním paketem. Ani ten v nabídce firmy Hauer nechybí.

Nejenom nakladače
Kromě čelních nakladačů firma vyrábí také čelní tříbodové závěsy, které jsou konstruovány jako výměnný systém s čelní upínací deskou. Vlastní výměna je velmi snadná a trvá nanejvýš 30 minut. Součástí systému jsou také spodní výztužné rámy traktorů, které jsou důležité hlavně při práci s čelní sněhovou radlicí.
Firma Hauer je také významným výrobcem široké řady čelních sněhových radlic pro traktorové nosiče. Ty vynikají nižší hmotností a velmi krátkou zástavbovou délkou před traktorem. Samozřejmostí je i u traktorových radlic nadstandartní kvalita a životnost. Vzhledem k tomu, že se jedná o tradičního rakouského výrobce, jsou jeho radlice prověřeny dlouhodobým provozem v těžkých alpských podmínkách.

Na podzim s novinkou
Jak jsme již avizovali loni, letošek je rokem představení další novinky – tzv. „ekonomické“ řady čelních nakladačů s mechanickým paralelogramem a skrytým hydraulickým vedením.
Tyto nakladače již prošly veškerými testy a jsou připraveny do sériové výroby. Musíme si na ně ale ještě chvilku počkat, neboť jejich uvedení na trh je celkem logicky naplánováno na výstavu Agritechnika v Hanoveru, která se uskuteční koncem listopadu.
Již teď je ale jasné, že za velmi zajímavou cenu přijde na trh čelní nakladač, který parametry předčí prémiové řady u mnoha konkurentů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down